وقت سفارت انگلیس

وقت سفارت انگلیس را در حال حاضر از تهران، کشور امارات ، ترکیه میتوان تهیه کرد. ویزای انگلیس بر حسب درخواست و شرایط و مدارک متقاضی به صورت انواع توریستی،تحصیلی و تجاری میتواند باشد.

توجه داشته باشید که با توجه به تعداد بالای متقاضیان در تهران و وجود محدودیت در تعداد وقت ها، گرفتن وقت سفارت انگلیس در تهران به زمان بیشتری نیاز داردو معمولا” از زمان اقدام 4 تا 5 هفته بعد وقت به شما اختصاص می یابد.

حضور متقاضیان برای انگشت نگاری و ارائه مدارک برای تمامی انواع ویزای انگلیس الزامی می باشد. زمان انگشت نگاری حدود 20دقیقه طول خواهد کشید. با توجه به این که متقاضیان ویزای توریستی، تجاری و یا دانشجویی ملزم به دریافت برگه عبور هستند، حتما باید 3 روز کاری در آنکارا یا استانبول حضور داشته باشند تا برگه عبور برایشان صادر شود اما متقاضیان ویزای اقامتی نیازی به ماندن بیش از یک روز ندارند. امکان صدور برگه عبور در کشور امارات وجود ندارد لذا متقاضیانی که به این کشور مراجعه می کنند باید تا زمان صدور نتیجه ویزا یعنی 15 روز کاری (20 تا 25 روز) در امارات بمانند یا به خرید خدمات همچون اقدام نمایند.جزییات این خدمات به شرح زیر میباشد:priority،super priority،passport pass back

Priority

 با خرید این سرویس نتیجه ویزای شما در عرض 5 روز کاری (بین 5 تا 8 روز) صادر خواهد شد. هزینه این سرویس که مبلغ 191 دلار آمریکا است باید نقدا در مرکز ویزای دبی یا ابوظبی پرداخت شود.

Super priority

با خرید این سرویس نتیجه ویزای شما ظرف 24 ساعت صادر خواهد شد. هزینه این سرویس که مبلغ 600 پونداست باید نقدا در مرکز ویزای دبی یا ابوظبی پرداخت شود.

Passport Pass Back

هزینه این سرویس که مبلغ 64 دلار آمریکا است باید نقدا در مرکز ویزای دبی یا ابوظبی پرداخت شود. با خرید این سرویس گذرنامه در همان روز انگشت نگاری به شما باز می گردد ومی توانید به ایران برگردید. نتیجه ویزای شما پس از 15 روز کاری(20 تا 25 روز) صادر خواهد شد و سفارت به شما اطلاع خواهد داد تا به امارات بازگردید و گذر نامه خود را به سفارت تحویل دهید. پس از تحویل گذرنامه نتیجه ویزا طی 3 روز به شما ارائه می شود. توجه داشته باشید که برای مرحله دوم به جای سفر دوباره به امارات میتوانید از سرویس پیکاپ استفاده نمایید.

ویزای توریستی انگلیس

این ویزا برای افرادی که قصد گردشگری و یا بازدید از دوستان و بستگان خود در خاک انگلستان را دارند می باشد. برای دریافت این ویزا متقاضی باید از وضعیت شغلی و مالی نسبتا خوبی برخوردار باشد.

داشتن سابقه سفر به کشورهای حوزه شنگن، ژاپن، استرالیا و آمریکا می تواند برای اخذ این ویزا مفید باشد. در صورتی که متقاضی جهت اقامت خود دعوتنامه از فردی که در انگلستان زندگی می کند نداشته باشد می بایست رزرو هتل ارائه نماید. متقاضیانی که قبلا ویزای انگلستان نداشته اند فقط می توانند برای ویزای ۶ ماهه اقدام نمایند. ما کسانی که در 10 سال گذشته حداقل یک ویزای توریستی 6 ماهه داشته اند می توانند برای ویزای چند بار ورود دوساله اقدام نمایند.همچنین متقاضیانی که قبلا ویزای دوساله داشته اند میتوانند برای ویزای 5 ساله اقدام کنند.  

لازم به ذکر است صدور ویزاهای فوق براساس صلاحدید افسر ویزا بوده و ممکن است مدت ویزا کمتر از مدت زمان درخواستی صادر شده ویا با صدور آن مخالفت شود که درهر صورت هزینه پرداختی به سفارت قابل استرداد نمیباشد.

مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت انگلیس

اسکن صفحه اول پاسپورت متقاضی
تکمیل شدۀ فرم فارسی درخواست وقت سفارت
در صورت داشتن دعوتنامه ،اسکن دعوتنامه و مدارک اقامتی دعوت کننده

 مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی انگلستان

اصل پاسپورت فعلی با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت های قبلی
یک نسخه تکمیل شدۀ فرم آنلاین درخواست روادید به همراه برگۀ تاییدیه وقت و تاییدیه واریزی وجه سفارت که توسط این مرکز انجام پذیر است
2 قطعه عکس 4/5*3/5
اصل و یا کپی دعوتنامۀ معتبر و در صورت نداشتن رزرو هتل در انگلستان
اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج
اصل و ترجمه رسمی شناسنامه
اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه از قبیل ( گواهی اشتغال به کار که در آن در مورد تاریخ درخواست مرخصی ذکر شده باشد و اینکه آیا این مرخصی با حقوق میباشد یا خیر ، جواز کسب ، پروانه فعا لیت ، کارت بازرگانی ، لیست بیمه 6 ماهه آخر،  برگه مالیاتی پرداخت شده ، کارت پرسنلی ، حکم کارگزینی ، حکم بازنشستگی ، کارت بازنشستگی ، پروانه مطب ، کارت مهندسی ، کارت دانشجویی و…)
رزرو بلیط برای سفر به انگلستان
مدارک میزبان در انگلستان ( دعوتنامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت کننده ، پرینت حساب بانکی ، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد ، سند ملکی ملک محل اقامت در انگلستان یا اجاره نامه ، آخرین برگ مالیاتی پرداخت شده ، قبوض پرداختی از قبیل آب ، برق ، گاز و…)
اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به زبان لاتین برای 3 ماه گذشته ، سپرده های بانکی

برای مدیران و سهامداران اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی به زبان لاتین برای ۶ ماه گذشته الزامیست.

اصل و ترجمه رسمی سند ملکی ، در صورت اجاره دادن، اصل و ترجمه اجاره نامه

ترجمه رسمی ( دارالترجمه ) برای تمامی مدارک فوق کافیست و نیازی به مهر دادگستری و تایید وزارت امور خارجه نمی باشد لذا ترجمه با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه به اعتبار این مدارک برای سفارت انگلیس می افزاید.

به علت اینکه در روز تحویل مدارک ، مصاحبه ای از متقاضی انجام نمیگیرد تمامی مدارک فوقباید کامل و دقیق باشد ، خصوصآ مدارک بانکی اعم از درآمد و مخارج ماهیانه که در فرم درخواست روادید باید دقیق بیان شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.