ویزای ایتالیا | ویزای توریستی ایتالیا

ویزا ایتالیا
ویزای ایتالیا | ویزای توریستی ایتالیا

ویزای ایتالیا، محبوب ترین ویزای کشور‌های شینگن در بین ایرانیان می‌باشد. ویزای توریستی ایتالیا مخصوص سفرهای تفریحی کوتاه مدت یا دیدار با اعضای خانواده و بستگان است. اگر تصمیم به تحصیل یا کار در ایتالیا دارید، این نوع ویزای ایتالیا مناسب نیست و باید برای ویزای تحصیلی ایتالیا یا ویزای کار اقدام کنید. اعتبار ویزا بستگی به تصمیم سفارت ایتالیا و نوع درخواست شما دارد. پس از صدور ویـزای ایتالیـا سفارت برچسب ویزا را در گذرنامه شما می‌چسباند. این برچسب شامل تمام اطلاعات اصلی ویـزای ایتالیـا مانند تاریخ اعتبار و میزان دفعاتی که می‌توانید با آن سفر کنید، می‌شود.

شرایط اخذ ویزای ایتالیا

برای گرفتن ویزای ایتالیا، راه سختی در پیش ندارید. تنها شرطی که برای اخذ ویزای ایتالیا وجود دارد، تمکن مالی و گردش حساب بالا می‌باشد. توجه داشته باشید که منظور از گردش حساب، تعداد تراکنشات حساب متقاضی می‌باشد و مبالغ آن اهمیت چندانی ندارد.

نکته مهم: اشتباه رایجی که بین متقاضیان ویـزای ایتالیـا و حتی کارگزاران ویزای این کشور وجود دارد این است که، یک مرتبه مبلغ هنگفتی (مثل 200 میلیون تومان) را با هدف افزایش تمکن مالی وارد حساب خود می‌کنند. این کار اشتباه است. چرا که گردش حساب شما با دقت بالایی توسط سفارت بررسی می‌شود و در صورتی که متوجه نشوند که این پول از کجا وارد حساب شما شده است، بدون هیچ تردیدی درخواست شما را رد می‌کنند. اما اگر معامله ای انجام دادید که بر اساس آن این مبلغ وارد حساب شما شده است، بهتر است که سند خرید و فروش و یا معامله را با ترجمه رسمی آن ارائه کنید.

همچنین اگر شما تا به حال سفر خارجی نداشته باشید، با یک گردش حساب و تمکن مالی خوب می‌توانید ویزای ایتالیا بگیرید.

چطور برای ویزای ایتالیا اقدام کنیم؟

اولین مرحله برای درخواست ویزای ایتالیا، پر کردن فرم تقاضای ویزا است. فرم سفارت ایتالیـا را می‌توانید از سایت فارسی سفارت در تهران دانلود کنید یا به صورت حضوری از بخش ویـزای سفارت ایتالیـا در تهران دریافت کنید. برای اینکه وقت سفارت ایتالیا بگیرید، باید به صورت آنلاین اقدام کنید. در تاریخی که به عنوان وقت ملاقات و تحویل مدارک برای شما مشخص شده، باید در محل سفارت ایتالیا برای تحویل مدارک و انجام مصاحبه برای ویزای ایتالیا حاضر باشید. تمام مدارک را باید به صورت کاغذی همراه داشته باشید.
تصمیم سفارت در مورد ویـزای ایتالیـا بستگی به مجموعه‌ای از عوامل از جمله کامل بودن مدارک و مصاحبه حضوری شما در سفارت دارد.

انواع ویزای ایتالیا

ویزای شینگن ایتالیا، با توجه به هدف سفر متقاضی، در انواع مختلفی صادر می‌شود. ویزای توریستی، ویزای سرمایه گذاری و ویزای تحصیلی رایج ترین ویزایی هستند که از سوی سفارت ایتالیا برای متقاضیان ایرانی صادر می‌شود.

 • ویزای توریستی ایتالیا:

همانطور که از اسم آن مشخص است، این نوع ویزا برای اهداف توریستی و گردشگری صادر می‌شود. برای اخذ ویـزای توریستی ایتالیـا گردش حساب بالا و تمکن مالی تعیین کننده اصلی می‌باشد. شما با ویـزای توریستی ایتالیـا می‌توانید تا 90 روز در هر 6 ماه اقامت داشته باشید.

 • ویزای سرمایه گذاری ایتالیا:

این نوع ویزا، با اهداف سرمایه گذاری در کشور ایتالیا صادر می‌شود. با خرید ملک و یا سرمایه گذاری در ایتالیـا می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. اگر شخصی خواهان سرمایه گذاری در ایتالیا باشد، باید مبلغ عمده این سرمایه گذاری متعلق به خود شخص باشد.

 • ویزای تحصیلی ایتالیا:

ویزای تحصیلی ایتالیا، با هدف تحصیل و یا تحقیقات کوتاه و یا بلند مدت برای متقاضیان صادر می‌شود. برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا شما باید از یک دانشگاه و یا موسسه معتبر آموزشی دعوتنامه ارائه کنید. پس از اتمام دوره تحصیل و یا مدت اعتبار ویزا، می‌توانید در این کشور اقامت دائم داشته باشید.

مدارک لازم برای سفارت ایتالیا که باید در وقت ملاقات تعیین شده علاوه بر فرم تکمیل شده درخواست ویزای ایتالیا همراه داشته باشید، شامل موارد زیر است:

 • شناسنامه ایرانی
 • گذرنامه (توجه: اعتبار پاسپورت باید حداقل شش ماه بیشتر از تاریخ ویزای درخواستی باشد.)
 • از صفحه‌های اول و دوم گذرنامه و همین طور باقی صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، کپی بگیرید.
 • دو قطعه عکس رنگی (ویژگی‌های ضروری عکس برای ویزا: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام‌رخ، در ابعاد 4*3 که کمتر از سه‌ماه پیش گرفته شده و کاملا با ظاهر فعلی صاحب عکس همخوانی داشته باشد. طبق مقررات شنگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.
 • اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی
 • برای کارمندان بخش دولتی: ترجمه‌ی رسمی آخرین حکم کارگزینی
 • برای کارمندان بخش خصوصی‌: گواهی اشتغال به کار روی سربرگ رسمی شرکت و به زبان انگلیسی یا ایتالیایی
 • برای صاحبان شرکت‌های خصوصی: ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.
 • برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی.
 • برای مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی
 • کارکرد سه ماهه حساب به همراه تمکن بانکی  شخصی
 • پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی بانک و مهرشده به سفارت ایتالیا ارائه شود.
 • ترجمه‌ی یک سند مالکیت، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی
 • بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد ایتالیا
 • رزرو هتل در یک یا چند شهر ایتالیا برای کل مدت اقامت
 • بیمه مسافرتی

توجه: متقاضیان ویـزای ایتالیـا باید بیمه‌ مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شینگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ پنجاه هزار یورو می‌باشد. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور ایتالیا داشته باشد؛ در ضمن شخص دعوت‌کننده در ایتالیا نیز می‌تواند بیمه‌ی مسافری را با یک شرکت بیمه در ایتالیا انجام دهد.

سفارت ایتالیا در تهران
اطلاعات سفارت ایتالیا در تهران و شرکت ckgs به شرح ذیل می باشد:
آدرس شرکت کاکس اند کینگز تهران :

ولنجک، خیابان سیزدهم، مرکز خرید گالریا، طبقه چهارم

آدرس سفارت ایتالیا در تهران :

خیابان نوفل نوشاتو، پلاک 79/68 (68 ممیز 79)

ساعت کاری سفارت ایتالیا ساعت 8 الی 15 می باشد. سفارت ایتالیا در روزهای جمعه و شنبه تعطیل می باشد. متقاضیان جهت وقت سفارت ایتالیا می بایست به شرکت ckgs در گالریا مراجعه نمایند.

خدمات ویزا ایتالیا شامل اخذ ویزا ایتالیا، تکمیل فرم درخواست ویزا ایتالیا، تعیین وقت سفارت ایتالیا، ارائه مشاوره در خصوص تهیه مدارک، ارائه توصیه های لازم در روز انگشت نگاری، ارائه برنامه سفر، رزرو پرواز، رزرواسیون هتل خارجی و رزرو بیمه مسافرتی از طریق آژانس سفر366 امکان پذیر می باشد.

خدمات فوق به صورت جداگانه و تفکیک شده نیز ارائه می گردد.

متقاضیان می توانند جهت مشاوره در خصوص خدمات فوق با کارشناسان مجرب آژانس مسافرتی سفر366 تماس حاصل فرمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.