ویزای توریستی اتریش

ویزا اتریش

ویزای توریستی اتریش

ویزای توریستی اتریش را می‌توان یکی از سخت ترین ویزای کشورهای حوزه شینگن دانست. وقت سفارت اتریش مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید به دفتر کارگزاری ویزای این کشور مراجعه کنید. گردش حساب و تمکن مالی تاثیرگذار ترین مدارک ویزای شینگن اتریش می‌باشند.

شرایط اخذ ویزای اتریش

با توجه به اینکه وین 5 سال متوالی به عنوان بهترین شهر دنیا انتخاب شده است و به همین دلیل تعداد زیادی از ایرانیان در این کشور پناهنده شده اند، مراحل بررسی مدارک و اعطای ویزای اتریش به ایرانیان با جدیت و دقت بالایی انجام می‌پذیرد. در ادامه آژانس هواپیمایی سفر366 نکاتی را برای شما آماده کرده است که شاید این‌ها را در جایی نبینید.

ارائه تاریخچه سفری قابل قبول: تاریخچه سفری، به افسران ویزای اتریش ثابت می‌کند که شما توریست هستید و پیش از اتریش، از کشورهای دیگری نیز بازدید کرده اید. همچنین تاریخچه سفری به افسران ویزا ثابت می‌کند که شما پس از مدت زمان سفر به اتریش، به کشور محل اقامت خود بازمی‌گردید.

گردش حساب 3 ماه اخیر متقاضی: منظور از گردش حساب، مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست و فقط تعداد تراکنشات متقاضی در 3 ماه گذشته ملاک سفارت می‌باشد. دریافت گردش حساب از متقاضی، به منظور بررسی مراودات مالی ایشان می‌باشد.

تمکن مالی: میزان تمکن مالی ایده آل ویزای اتریش، برای هر نفر بین 70 تا  100  میلیون تومان می‌باشد. توجه داشته باشید که زمانی که به یکباره مبلغ بالای وارد حساب شما می‌شود، باید به سفارت اتریش سند معامله مطابق همان مبلغ ارائه کنید.

نامه اشتغال به کار و سابقه بیمه تامین اجتماعی: به منظور اعتماد به بازگشت متقاضی به کشور محل اقامت خود، گواهی اشتغال به کار و سابقه بیمه تامین اجتماعی دریافت می‌شود.

ارائه دعوت نامه: در صورتی که دعوت‌نامه داشته باشید، شانس بالایی در اخذ ویزای اتریش خواهید داشت. دعوتنامه می‌تواند از سوی یک دوست، اعضای خانواده و یا یک شرکت ارسال شود. مدت زمان اقامت متقاضی حتما باید در متن دعوت‌نامه ذکر شود.

 

مراحل اخذ ویزای اتریش به ترتیب به شرح ذیل می باشد:

ابتدا می بایست نسبت به تعیین وقت سفارت اتریش آنلاین از طریق سایت شرکت VFS اتریش اقدام نمود. جهت تعیین وقت می بایست اطلاعات هویتی لازم و نوع ویزای درخواستی در سایت درج شود.
پس از تعیین وقت، می بایست در روز تعیین شده به همراه مدارک مورد نیاز جهت انگشت نگاری به شرکت VFS Global تهران واقع در میدان هروی مراجعه نمود.
مدارک متقاضی در شرکت VFS بررسی شده، و سپس جهت تاییدیه ویزای اتریش پرونده متقاضی به سفارت اتریش ارجاع داده می شود. چنانچه پرونده متقاضی مورد قبول سفارت اتریش واقع گردد، گذرنامه وی به همراه برچسب ویزای اتریش آماده تحویل خواهد بود.

پروسه وقت سفارت اتریش در ایران توسط کارگزاری VFSGlobal انجام می‌شود. وقت سفارت اتریش مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید به دفتر وی اف اس گلوبال مراجعه کنید.

مدارک ویزای اتریش

مدارک ویزای اتریش باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان آلمانی ترجمه شود. توجه داشته باشید که مدارک ویزای اتریش با دقت کامل بررسی می‌شود. حتما به مطابقت بین گردش حساب و تمکن مالی دقت داشته باشید.
لیست مدارک ویزای شینگن اتریش به شرح زیر است:

  • فرم درخواست ویزای اتریش
  • گذرنامه فعلی متقاضی به همراه کلیه گذرنامه های قبلی
  • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا
  • اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
  • اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی
  • نامه اشتغال به کار
  • گواهی اشتغال به تحصیل
  • ارائه دعوت نامه (در صورت وجود)
  • رزرو بلیط رفت و برگشت
  • واچر هتل
مدت زمان جوابدهی به ویزای اتریش

حداکثر 14 روز کاری پس از ارائه مدارک و انگشت نگاری در دفتر VFSGlobal جواب درخواست ویزای اتریش برای شما صادر می‌شود که برای دریافت جواب ویزا حتما باید به همراه رسید دریافتی و کارت شناسایی در دفتر کارگزاری ویزای اتریش شخصا حضور داشته باشید.

انواع ویزای اتریش

با توجه به هدف متقاضی از سفر به اتریش، ویزای اتریش در انواع مختلفی صادر می‌شود. ویزای توریستی، کاری و تحصیلی محبوب ترین ویزای اتریش می‌باشند که در ادامه به بررسی آن ها می‌پردازیم:

ویزای توریستی اتریش:

شرط اخذ ویزای توریستی اتریش، گردش حساب، تمکن مالی و یا ارائه دعوت نامه می‌باشد. با ویزای توریستی اتریش می‌توانید در هر 6 ماه تا 90 روز در این کشور اقامت داشته باشید.

ویزای تحصیلی اتریش:

برای گرفتن ویزای تحصیلی اتریش، حتما باید از یک مدرسه، دانشگاه و یا یک موسسه آموزشی دعوت نامه ارائه دهید. پس از اتمام مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی اتریش حتما باید این کشور را ترک کنید.

ویزای کاری اتریش:

در صورتی که یک شرکت و یا کارفرما اعلام نیاز به نیروی خارجی داشته باشد، شما می‌توانید با گرفتن دعوت نامه از ایشان اقدام به دریافت ویزای کاری کنید.

سفارت اتریش در ایران

سفارت اتریش در آدرس تهران، نیاوران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، خیابان زمانی، کوچه میرولی، پلاک 6 واقع شده است اما خدمات کنسولی خود را به دفتر VFSGlobal واگذار کرده است.

برای حضور در دفتر وی اف اس گلوبال باید به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان موسوی، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.