ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

کشور مشهور و محبوب سوئیس به عنوان یکی از اعضای اتحادیه تجارت آزاد اروپا (EFTA) از سال 2008 به عضویت حوزه شینگن نیز درآمده است، از این رو افرادی که متقاضی سفر به این کشور و دریافت ویزای توریستی سوئیس هستند، باید شرایط دریافت ویزای شینگن را داشته باشند.

اگرچه دریافت ویزای توریستی سوئیس دشوار به نظر می‌رسد اما غیرممکن نیست. سفر366 به شما کمک می‌کند با داشتن اطلاعات کافی از نیازمندی‌های دریافت این نوع از ویزا و جمع‌آوری مدارک لازم، مسافر سوئیس شوید.

پر درخواست ترین ویزای سوئیس، ویزای توریستی و ویزای کاری می‌باشد. با توجه به شرایط سختی که سفارت‌خانه های کشور‌ حوزه شینگن برای متقاضیان ایرانی در نظر گرفته اند، تاکید می‌کنیم که مدارک را حتما کامل همراه خود داشته باشید.

ویزای سوئیس vfs

ویزای سوئیس vfs به این معنی می باشد که جهت اخذ ویزای کاری، ویزای بازدید خانواده و ویزای توریستی سوئیس می بایست به شرکت VFS گلوبال تهران مراجعه نمود. شرکت VFS Global تهران به عنوان نماینده رسمی دولت سوئیس و برخی از کشورهای دیگر شینگن ، مسئولیت انجام امور اداری مربوط به اخذ ویزا را از جمله تحویل مدارک، بررسی مدارک و انگشت نگاری بر عهده گرفته است.

سفر366، به عنوان آژانس مسافرتی ویزای سوئیس ، در ابتدا با تحلیل و بررسی شرایط و مدارک فعلی متقاضی، درصد شانس ویزای سوئیس را برآورد کرده، و چنانچه متقاضی از شرایط لازم برای ویزای سوئیس برخوردار نباشد، آژانس سفر366 از عقد قرارداد با وی خودداری می نماید.

خدمات ویزا آژانس مسافرتی سفر366 در حوزه کشور سوئیس شامل اخذ ویزای سوئیس ، اخذ وقت سفارت سوئیس ( وقت VFS سوئیس ) ، تکمیل فرم ویزای سوئیس ، ارائه مشاوره در خصوص تهیه مدارک مورد نیاز برای ویزای سوئیس (خصوصاً مدارک مالی)، تنظیم برنامه سفر جهت ارائه به VFS سوئیس ، ارائه توصیه های لازم در خصوص بایدها و نبایدها در روز انگشت نکاری، رزرو بلیط هواپیما خارجی ، رزرو هتل خارجی و صدور آنلاین بیمه مسافرتی  می باشد.

لازم به ذکر می باشد خدمات فوق به صورت جداگانه و تفکیک شده نیز ارائه می گردد.

متقاضیان می توانند جهت مشاوره ویزای سوئیس با کارشناسان آژانس مسافرتی سفر366 تماس حاصل فرمایند. کمی پایین تر لیست مدارک مورد نیاز جهت ارائه به شرکت VFS هروی سنتر ذکر شده است.

شرایط اخذ ویزای سوئیس

می‌توان گفت کسانی که تا به حال ویزای شینگن نگرفته‌اند، می‌توانند با یک تاریخچه سفری مناسب ویزای سوئیس بگیرند. شرایط اخذ ویزای سوئیس به شرح زیر می‌باشد:

 • تاریخچه سفری:

متقاضیان ویزای سوئیس با ارائه تاریخچه سفری مناسب و معتبر (مثل ویزای چین، سنگاپور وغیره) اقدام به گرفتن ویزا کنند. تاریخچه سفری مهم ترین شرط اخذ ویزای شینگن سوئیس می‌باشد.

 • گردش حساب:

گردش حساب مورد نیاز برای ویزای سوئیس، گردش 3 ماه آخر می‌باشد. و تعداد تراکنشات اهمیت دارد.

 • تمکن مالی:

ایده آل ترین تمکن مالی برای ویزای سوئیس، 70 تا 100 میلیون تومان برای هر نفر می‌باشد. گواهی تمکن مالی ویزای سوئیس به یورو اعلام می‌شود و حتما باید توسط مدیر شعبه به مهر و امضاء برسد.

 • گواهی اشتغال به کار و بیمه تامین اجتماعی:

گواهی اشتغال به کار و بیمه تامین اجتماعی، به سفارت اثبات می‌کند که شما به کشور محل اقامت خود وابسته هستید و پس از مدت زمان سفر، به کشور خود بازمی‌گردید.

 • ارائه دعوت نامه:

دعوت نامه ویزای سوئیس می‌تواند از سوی اعضای خانواده و یا یک شرکت ارسال شود. در متن دعوت نامه باید جزئیات کامل شخص میزبان مانند نام و نام خانوادگی، آدرس، تاریخ تولد و تابعیت ایشان ذکر شود. همچنین تاریخ دقیق اقامت متقاضی باید در متن نامه نوشته شود. می‌توان گفت دعوتنامه ویزای سوئیس نیز یکی از مهم ترین شرایط اخذ ویزای سوئیس می‌باشد.

وقت سفارت سوئیس

پروسه وقت سفارت سوئیس در ایران، توسط شرکت VFSGlobal انجام می‌شود. برای درخواست وقت سفارت سوئیس باید اسم و فامیل (مطابق پاسپورت)، شماره پاسپورت و شماره تماس خود را به همراه اسکن و یا عکس واضح برای دفتر وی اف اس ارسال کنید. 2 هفته پس از ارسال درخواست وقت سفارت سوئیـس می‌توانید در دفتر کارگزاری ویزای این کشور حضور داشته باشید. برای حضور در دفتر وی اف اس گلوبال سوئیس می‌توانید در روز های یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8 تا ساعت 17 به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی (گلستان 5)، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم مراجعه کنید.

مدارک ویزای سوئیـس

مدارک ویـزای سوئیس باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. نیازی به گرفتن تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه برای مدارک ویزای سوئیس نیست. مدارک ویـزای سوئیس به شرح زیر می‌باشد:

 • فرم درخواست ویـزای سوئیس
 • رسید پرداخت هزینه ویزای درخواستی
 • گذرنامه فعلی متقاضی به همراه کلیه گذرنامه های قبلی
 • دو قطعه عکس 3.5 * 4.5
 • ارائه دعوت نامه (در صورت وجود)
 • گواهی اشتغال به کار
 • گردش حساب ۳ ماهه اخیر
 • گواهی تمکن مالی به یورو
 • اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
 • اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی
هزینه درخواست ویـزای سوئیس

هزینه درخواست ویـزای سوئیس در آژانس سفر366 2.000.000 تومان می‌باشد. این هزینه برای درخواست وقت سفارت و کلیه خدمات مربوط به ویـزای سوئیس (تکمیل فرم شینگن سوئیس، بیمه مسافرتی، رزرو بلیط رفت و برگشت، واچر هتل و غیره) می‌باشد و پرداخت کلیه هزینه‌های داخل سفارت به عهده متقاضی می‌باشد.

مدت زمان جوابدهی به ویـزای سوییس

بین 14 تا 21 روز کاری پس از مراجعه به دفتر کارگزاری ویـزای سوئیس، جواب درخواست ویزا برای شما صادر می‌شود که باید به همراه رسید درخواست ویزا و کارت شناسایی حضورا به این دفتر مراجعه کنید. توجه داشته باشید که برای دریافت جواب ویزا باید در ساعات 8 تا 17 در روز‌های یکشنبه تا پنجشنبه مراجعه کنید.

ریجکت ویزای سوییس

رایج ترین دلیل ریجکت ویـزای سوئیس، تاریخچه سفری نامناسب متقاضی می‌باشد. دلایل رد شدن ویـزای سوئیس به شرح زیر می‌باشد:

 • تاریخچه سفری نامناسب متقاضی
 • عدم توانایی در متقاعد کردن افسر ویزا از هدف سفر
 • عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های اقامت در سوئیس
 • ارائه مدارک غیرواقعی و یا جعلی
 • ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر
رفع ریجکت ویـزای سوئیس و اعتراض به رد شدن ویزای آن

رفع ریجکت ویـزای سوئیس وجود ندارد و شما باید 90 روز پس از ریجکتی و با برطرف نواقص پرونده خود، دوباره اقدام کنید. برای اعتراض به ریجکتی ویـزای سوئیس نیز می‌توانید با نوشتن نامه ای اعتراضی به سفارت این کشور، حضورا به سفارت سوئیـس در تهران مراجعه کنید. همچنین می‌توانید این نامه را در قالب ایمیل برای سفارت سوئیس ارسال کنید.

انواع ویزای سوئیس

با توجه به هدف سفر متقاضی از سفر به سوئیـس، ویزای این کشور در انواع مختلفی صادر می‌شود. پردرخواست ترین ویـزای سوئیـس، ویـزای توریستی، تحصیلی و کاری می‌باشد که در ادامه به بررسی آن ها می‌پردازیم:

 

 • ویزای توریستی سوییس:

این ویزا با هدف گشت و گذار در سوئیـس صادر می‌شود. گردش حساب 3 ماهه متقاضی و تمکن مالی برای اخذ ویـزای سوییس تاثیر بالایی دارند.

 • ویزای تحصیلی سوئیس:

برای گرفتن ویزای تحصیلی سوییس، حتما باید از یک مدرسه، دانشگاه و یا موسسه آموزشی دعوت نامه ارائه کنید. پس از پایان تحصیل شما حتما باید این کشور را ترک کنید. مدت زمان ویزای تحصیلی سوییس بر اساس تاریخ قید شده در دعوتنامه تعیین می‌شود.

 • ویزای کاری سوئیـس:

دعوت نامه و ارائه مدارک زبان مهم ترین شرط برای اخذ ویـزای کاری سوئیـس می‌باشد. دعوت نامه ویزای کاری سوییس باید از سوی یک شرکت، موسسه و یا یک کارفرما ارسال شود و حتما در متن دعوت نامه عنوان شغلی و آدرس محل کار باید ذکر شود.

سفارت سوئیس در تهران

سفارت سوئیس در تهران واقع در الهیه، خیابان شریفی منش، خیابان یاسمن، پلاک 2 می باشد. ساعت کاری سفارت سوئیس از 8 صبح الی 3 بعد از ظهر می باشد. روزهای تعطیل سفارت سوئیس جمعه و شنبه می باشد.

آدرس شرکت VFS سوئیس در تهران

شرکت VFS Global واقع در تهران، خیابان گلستان پنجم، میدان هروی، مرکز خرید هروی سنتر، طبقه چهارم می باشد. ساعت کاری شرکت VFS تهران از 8 صبح الی 5 بعد از ظهر می باشد. روزهای تعطیل VFS تهران جمعه و شنبه می باشد.

متقاضیان اخذ ویزای نوع C شینگن سوییس می بایست به شرکت VFS مراجعه نمایند.

متقاضیان اخذ ویـزای نوع D شینگن سوئیـس ( ویـزای ملی سوییس ) می بایست به سفارت سوئیس مراجعه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.