ویزای فرانسه | ویزای توریستی فرانسه

ویزا فرانسه

ویزای فرانسه

ویزای فرانسه vfs به معنی اخذ ویزای فرانسه از دفتر vfs گلوبال در میدان هروی در تهران می باشد. مرکز vfs گلوبال به عنوان نماینده رسمی دولت فرانسه وظیفه و مسئولیت انجام امور مربوط به اخذ ویـزای فرانسـه را از جمله دریافت مدارک متقاضیان و انجام انگشت نگاری بر عهده گرفته است. متقاضیان اخذ ویـزای فرانسـه می بایست ابتدا نسبت به دریافت وقت سفارت فرانسه از طریق آژانس سفر366 اقدام نموده، سپس به همراه مدارک لازم به دفتر vfs فرانسه در تهران مراجعه نمایند.

سخت ترین شرایط در اعطای ویزا به متقاضیان ایرانی، برای ویـزای فرانسـه است.  ویـزای فرانسـه در چهار نوع توریستی، کاری، تحصیلی و ترانزیت ارائه می‌شود. قبل از هرکاری شما باید وقت سفارت بگیرید. اما این نکته را در نظر داشته باشید که هیچ مصاحبه ای با سفارت نخواهید داشت و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید به سفارت فرانسه مراجعه کنید.

شرایط اخذ ویزای فرانسه

شرایط ویزای شینگن فرانسه، نسبت به ویزای دیگر کشور‌های شینگن، کمی سخت تر می‌باشد. پس، سعی کنید با مطالعه شرایط ویـزای این کشور، با آگاهی کامل اقدام کنید تا طعم تلخ ریجکتی ویـزای فرانسـه را نچشید! شرایط ویـزای فرانسـه به ترتیب زیر می‌باشد:

 • در صورتی که قصد دارید به همراه خانواده برای گرفتن ویـزای فرانسـه اقدام کنید، کلیه اعضای خانواده باید یک ویزای شینگن در پاسپورت خود داشته باشند. بسیاری از متقاضیان بر این باورند که اگر سرپرست خانواده شینگن داشته باشد کافیست اما، اگر فقط سرپرست خانواده دارای ویزای شینگن باشد، ویـزای فرانسـه فقط برای ایشان صادر خواهد شد و سایر افراد خانواده ریجکت می‌شوند.
 • در صورتی که قصد دارید ویـزای مولتی فرانسـه بگیرید، تاریخ اخذ آخرین ویزای شینگن شما باید برای حداکثر یک سال گذشته باشد.
 • برای اخذ ویـزای شینگن فرانسـه، باید تمکن مالی بین 70 تا 100 میلیون تومان برای هر نفر ارائه دهید. همچنین، حساب بانکی متقاضی ویـزای فرانسـه در 6 ماه آخر باید گردش بالایی داشته باشد. توجه داشته باشید که گردش حساب اهمیت بیشتری نسبت به تمکن مالی در اخذ ویـزای فرانسـه دارد.
انواع ویزای فرانسه

انواع ویـزای فرانسـه به دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شود، که در ادامه به معرفی هر یک از انواع آن ها خواهیم پرداخت.

ویزای کوتاه مدت فرانسه

ویـزای کوتاه مدت فرانسـه به نوعی از ویزای فرانسه اشاره دارد که مدت مجاز اقامت آن کمتر از 90 روز باشد. به این معنی که متقاضی با در دست داشتن انواعی از ویـزای فرانسـه که در دسته کوتاه مدت قرار می گیرند مجاز به اقامت در خاک فرانسه بیش از 90 روز نیستند، و بایستی خاک فرانسه را پیش از آن مدت ترک نمایند. انواع ویـزا کوتاه مدت فرانسه شامل ویـزای توریستی، ویزای ترانزیت و برخی ویـزاهای کاری فرانسـه می باشد که مدت مجاز اقامت آن ها کمتر از 90 روز باشد.

ویزای توریستی فرانسه

ویزای توریستی فرانسه به نوعی از ویـزای فرانسـه اشاره دارد که جهت اهداف گردشگری و گاهاً اهداف درمانی اخذ می گردد. مدت اعتبار ویزا توریستی فرانسه (visa validity) تا سقف 6 ماه و مدت مجاز اقامت آن (duration of stay) تا سقف 3 ماه صادر می گردد. بدین معنی که متقاضی در یک بازه زمانی 6 ماهه می تواند به خاک فرانسه ورود کرده، و تا مدت 90 روز در خاک فرانسه اقامت داشته باشد. مسافر می بایست پیش از انقضای تاریخ اعتبار ویزای خود خاک فرانسه را ترک نماید.

متقاضی با در دست داشتن این نوع از ویزا، اجازه کار یا تحصیل در فرانسه را نداشته، و تنها مجاز به اقامت جهت اهداف گردشگری و یا اهداف درمانی می باشد.

اخذ ویـزا فرانسـه برای آن دسته از افرادی که از اعتبار و سابقه سفر بالایی برخوردار هستند، به صورت مولتی یا مولتیپل صادر می گردد. به این معنی که این افراد با در دست داشتن ویـزای فرانسـه مولتی می توانند در مدت زمان اعتبار ویزای خود به هر تعداد سفر که مایل بودند به خاک فرانسه ورود و خروج نمایند. ویـزای فرانسـه سینگل به این معنی می باشد که متقاضی در مدت زمان اعتبار ویـزای خود، تنها یک بار می تواند به خاک فرانسه ورود کند، و پس از پایان سفر اعتبار ویزای وی به پایان می رسد.

بایستی به این نکته اشاره نمود که مدت اعتبار ویـزای فرانسـه برای افرادی که از اعتبار کمی برخوردار هستند به مدت اعتبار و مدت مجاز اقامت کمتری صادر می گردد. این قاعده برای اغلب متقاضیان ایرانی صدق می کند، و گاهاً شاهد صدور ویـزای فرانسـه به همان مدت زمان سفر متقاضی (به عنوان مثال ویزایی با مدت اعتبار 1 ماهه و مدت مجاز اقامت 15 روزه) بوده ایم.

ویزای توریستی فرانسه بدون دعوتنامه

وجود دعوتنامه در اخذ ویـزای تضمینی فرانسه الزامی نیست، و چنانچه متقاضی از شرایط مناسب و مدارک کامل برخوردار باشد اخذ ویـزای فرانسـه تضمینی خواهد شد. ارائه دعوتنامه از فرانسه از خانواده متقاضی از اعتبار و تأثیر اندکی در درصد شانس اخذ ویـزای فرانسـه برخوردار است، و تنها دعوتنامه های کاری و تجاری (به عنوان مثال جهت شرکت در یک کنفرانس) و دعوتنامه های دانشگاهی (برای انجام تحقیقات یا پروژه های علمی) معتبر و تأثیرگذار می باشند.

ویزای توریستی فرانسه با دعوتنامه

ویـزای توریستی فرانسه با دعوتنامه کاری یا دانشگاهی در درصد شانس ویزا فرانسه بسیار تأثیرگذار هستند. دعوتنامه کار از فرانسه به معنی شرکت در یک اتفاق تجاری (مانند حضور در یک کنفرانس، بازدید از یک پروژه یا معدن و …)، و دعوتنامه دانشگاهی از فرانسه به معنی شرکت در یک اتفاق علمی (مانند شرکت در یک تحقیق یا پروژه علمی) می باشد. دعوتنامه از خانواده در فرانسه از اعتبار و تأثیر اندکی در درصد شانس ویزا شدن فرانسه برخوردار است.

ویزای تجاری فرانسه

ویزای تجاری فرانسـه یا france business visa به نوعی از ویـزا گفته می شود که برای اهداف تجاری اخذ می گردد. اغلب ویـزای کاری فرانسـه (france work visa) با ویـزای تجاری فرانسـه اشتباه گرفته می شود. ویزای کاری برای افراد خاص و متخصصی اخذ می گردد که از طرف یک شرکت برای مدت کمتر یا بیشتر از 90 روز استخدام شده اند. در حالی که ویزای تجاری برای افرادی اخذ می گردد که از طرف یک شرکت ایرانی جهت بازدید از یک رویداد تجاری با دعوتنامه از طرف یک شرکت فرانسوی به این کشور سفر می نمایند. جهت اخذ ویزای تجاری فرانسه بایستی مدارکی مبنی بر همکاری فی مابین شرکت ها در ایران و فرانسه ارائه شود.

ویزای طولانی مدت فرانسه

ویزای طولانی مدت فرانسه در واقع نوعی از ویزا محسوب نمی شود، و مانند ویزای کوتاه مدت فرانسه به عنوان یک “دسته” محسوب می شود. ویزاهایی که مدت مجاز اقامت آن ها بیشتر از 90 روز صادر شود، در واقع در دسته ویزاهای طولانی مدت فرانسه قرار خواهند گرفت. در گذشته، ویـزای توریستی، کاری، تحصیلی و خانواده فرانسه برای ایرانیان تا سقف 4 سال اعتبار صادر می شد، ولی امروزه به علت جریانات و تحولات ایران و افزایش مهاجرت ایرانیان ویـزای فرانسـه از هر نوعی تا سقف اعتبار 1 ساله و مدت مجاز اقامت 6 ماهه صادر می گردد.

ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه به نوعی از ویزا گفته می شود که جهت اهداف تحصیلی اخذ می گردد. این نوع از ویزا بسته به هدف متقاضی به 2 نوع کوتاه مدت (زیر 90 روز) و بلند مدت (بیش از 90 روز) صادر می گردد. جهت اخذ ویـزای تحصیلی فرانسـه بایستی ابتدا نسبت به دریافت پذیرش تحصیلی از فرانسه اقدام نمود. سپس بایستی نسبت به دریافت وقت سفارت فرانسه تحصیلی اقدام نمود، و در روز معین شده جهت ارائه مدارک و انگشت نگاری به vfs فرانسه در تهران مراجعه نمود. ویزای تحصیلی فرانسه با برچسب Etudiant به معنی Student صادر می گردد.

ویزای کاری فرانسه

ویزای کاری فرانسه به نوعی از ویزا اطلاق می گردد که جهت اهداف کاری بلند مدت (بیش از 90 روز) و کوتاه مدت (کمتر از 90 روز) اخذ می گردد. متقاضی جهت اخذ ویزای کاری فرانسه می بایست ابتدا نسبت به دریافت دعوتنامه کاری از فرانسه اقدام نماید. سپس بایستی نسبت به دریافت وقت تجاری سفارت فرانسه از طریق آژانس سفر366 اقدام نمود. پس از آن، بایستی در روز معین شده به دفتر vfs گلوبال جهت ارائه مدارک مورد نیاز اخذ ویزای شینگن فرانسه و انگشت نگاری مراجعه نمود، و تا زمان مشخص شدن جواب ویـزا فرانسـه در انتظار ماند.

ویزای ملاقات خانواده و دوستان فرانسه

ویزای ملاقات خانواده و دوستان فرانسه به نوعی از ویزا اطلاق می گردد که جهت بازدید از خانواده در فرانسه اخذ می گردد. این نوع ویزا فقط برای افرادی صادر می گردد که خانواده آن ها دارای شهروندی یا اقامت فرانسه باشند. مدت مجاز اقامت ویزای بازدید خانواده 3 ماهه الی 1 ساله می باشد. متقاضی پس از وارد شدن به خاک فرانسه می بایست نسبت به دریافت مجوز اقامت فرانسه اقدام نماید.

ویزای ترانزیت فرودگاهی فرانسه

ویزای ترانزیت فرودگاهی فرانسه به نوعی از ویزا گفته می شود که جهت تعویض پرواز در فرودگاه فرانسه اخذ می گردد. دارنده این ویزا حق خروج از فرودگاه در فرانسه را نخواهد داشت.

مراحل اخذ ویزای فرانسه به ترتیب به شرح ذیل می باشد:
 • ایجاد حساب کاربری در سایت سفارت فرانسه
 • تکمیل فرم درخواست ویزای فرانسه
 • دریافت وقت سفارت فرانسه
 • مراجعه حضوری به دفتر vfs گلوبال در میدان هروی در تهران جهت ارائه مدارک و انگشت نگاری
 • انتظار تا زمان دریافت پاسخ ویزای فرانسه

هر گونه خطا در فرایند اخذ ویزا منجر به ریجکتی ویـزای فرانسـه خواهد شد، لذا توصیه می شود جهت اخذ ویـزای فرانسـه یا برخی از خدمات، که به آن ها آشنایی ندارید، از طریق کارشناسان آژانس مسافرتی سفر366 اقدام شود.

خدمات آژانس سفر366 در حوزه کشور فرانسه شامل اخذ ویـزا فرانسـه ، تکمیل فرم ویزا فرانسه ، اخذ وقت vfs فرانسه ، ارائه مشاوره در خصوص نحوه تهیه مدارک (به خصوص مدارک مالی)، ارائه برنامه سفر کامل جهت ارائه به دفتر vfs، ارائه توصیه های لازم در خصوص بایدها و نبایدها در خصوص در روز انگشت نگاری، همراهی متقاضی در vfs هروی سنتر در صورت تمایل، رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل و صدور بیمه مسافرتی می باشد.

مدارک ویزای فرانسه

همانطور که گفته شد، شما هیچ مصاحبه ای با افسران ویـزای فرانسـه ندارید و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به سفارت این کشور مراجعه می‌کنید و این مدارک مورد نیاز ویزای فرانسه است که نقش مهمی در اعطا و یا عدم اعطای ویزا به شما را دارد.
مدارک مورد نیاز ویزای فرانسه عبارتند از:

 • فرم درخواست ویزای شینگن فرانسه
 • گذرنامه متقاضی به همراه کلیه گذرنامه های قبلی
 • رسید پرداخت هزینه ویزای درخواستی
 • اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • اصل و ترجمه سند ازدواج متقاضیارائه گواهی اشتغال به کار ( و یا گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان)
 • گردش حساب و تمکن مالی
 • ارائه اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت و واچر هتل
 • ارائه اصل و کپی دعوت نامه (در صورت وجود)

 

مدت زمان بررسی و تایید ویزای فرانسه

مدت زمان بررسی و تایید ویزای فرانسه از زمان انگشت نگاری تا زمان مشخص شدن جواب ویزای فرانسه حدود 15 روز کاری می باشد. مدت زمان انتظار تا فرا رسیدن وقت سفارت از 4 تا 30 روز (بسته به میزان شلوغی و تقاضا) می باشد. البته تاریخ مراجعه به شرکت vfs تهران در 3 روز پس از زمان درخواست وقت سفارت مشخص و اعلام خواهد شد.

 

ویزای فرانسه با دعوت نامه

دعوت‌نامه برای ویزای فرانسه، می‌تواند از سوی بستگان درجه یک، دوست، آشنا و حتی یک شرکت و یا موسسه باشد اما دعوت نامه از سوی بستگان درجه یک از اعتبار بیشتری برخوردار است. در صورتی که برای ویـزای فرانـسه دعوت‌نامه ارائه می‌کنید، این نکته را باید بدانید که دعوت‌نامه کسری مدارک شما را پوشش نمی‌دهد و باید کلیه مدارک ویـزای فرانسـه (حتی ویزای شینگن قبلی) را داشته باشید.

سفارت فرانسه در تهران

سفارت فرانسه در تهران واقع در خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 66-64 می باشد. متقاضیان جهت اخذ ویـزای فرانسـه نیازی به مراجعه به سفارت فرانسه نداشته، و بایستی از طریق شرکت vfs تهران در میدان هروی اقدام نمایند. شرکت vfs global تهران به عنوان نماینده رسمی دولت فرانسه مسئولیت امور مربوط به اخذ ویزا را از جمله تعیین وقت سفارت، دریافت مدارک، بررسی مدارک و انگشت نگاری بر عهده گرفته است.

خدمات ویزای آژانس مسافرتی سفر366 در زمینه فرانسه شامل اخذ ویزا فرانسه ، اخذ وقت سفارت فرانسه ، تکمیل فرم درخواست ویـزای فرانسـه ، ارائه مشاوره در خصوص تهیه مدارک مورد نیاز ویـزای فرانسـه (به خصوص مدارک مالی)، ارائه توصیه های لازم در خصوص بایدها و نبایدها در روز انگشت نگاری ، تنظیم برنامه سفر دقیق جهت ارائه به سفارت ، رزرو پرواز ، رزرو هتل خارجی با کارت اعتباری بین المللی و خرید بیمه مسافرتی آنلاین از طریق سایت سفر 366می باشد.

لازم به ذکر می باشد خدمات فوق به صورت جداگانه و تفکیک شده نیز ارائه می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.