خیابان شانزلیزه

خیابان شانزلیزه

همه پاریس را به عنوان زیباترین و رمانتیک ترین شهر دنیا می شناسند و خیلی ها آرزو دارند برای یک بار هم که شده به این شهر سفر کنند.

پاریس جاذبه های فراوانی دارد و بناهای تاریخی، خیابان ها و محله های مشهوری در این شهر وجود دارند. اما در بین تمام این جاذبه ها و دیدنی ها، آوازه خیابان شانزلیزه در سرتاسر جهان پیچیده است و از قدیم این خیابان مرکز خرید، مد و تفریح و … بوده است.

خیابان شانزلیزه در فهرست برترین جاذبه‌های گردشگری پایتخت فرانسه قرار دارد و هر روز نزدیک به 300.000 نفر از آن بازدید می‌کنند تا بناهای باشکوه خیابان شانزلیزه را تحسین کنند، از خرید در فروشگاه‌های لوکس لذت ببرند یا در هیجان رویدادها و جشن‌های بزرگ این خیابان غرق شوند. همیشه، روز یا شب در شانزه‌لیزه، رویدادی جدید اتفاق می‌افتد. 

شانزلیزه خیابانی دوست‌داشتنی و همچون تصویری کارت‌پستالی است. یک پیاده‌روی کوتاه در این خیابان کافی است تا به این نتیجه برسید که در «زیباترین خیابان جهان» قدم می‌زنید. شانزلیزه در گذشته محبوبیت امروز خود را نداشت.

 درباره خیابان شانزه لیزه

شانزلـیزه در زبان فرانسه به معنی راه الیزه است. طول خیابان شانزلیزه پاریس 1910 متر و عرض خیابان 70 متر است.

خیابان شانزه لیزه به دو بخش تقسیم می شود: بخش پایینی که به میدان کنکورد نزدیک تر است و ساختمان های باشکوه و معروفی مثل قصر اکتشافات یا پاله دو لا دِکوورت (Palais de la Découverte)، موزه هنری پتی پاله (Petit Palais) و کاخ بزرگ یا گراند پاله (Grand Palais) در همین بخش قرار دارند.

بخش بالایی خیابان شانزه لیزه از میدان شارل دو گل آغاز می شود که به میدان اتوال هم شهرت دارد و طاق مشهور پیروزی پاریس در همین مکان قرار گرفته اند. در این بخش از شانزه لیزه باکلاس ترین و لاکچری ترین فروشگاه ها، رستوران ها، سینماها و مراکز خرید بزرگ و لوکس وجود دارند.

خیابان شانـزه لیز در مقابل طاق پیروزی تمام می شود و از آن جا خیابان لا گراند آرمه شروع می شود. خیابان لا گراند آرمه در نهایت به طاق بزرگ لا دفانس و محله مشهور لا دفانس می رسد و از آنجا می توان چشم انداز بی نظیری به خیابان شانزه لیزه داشت.

خیابان شانزلیزه

تاریخچه خیابان شانزلیزه

Shanzalize street فرانسه تا سال 1616 یک خیابان معمولی بود تا اینکه همسر پادشاه تصمیم به ساخت یک بلوار با درختان بلند در امتداد این خیابان گرفت.

با گذشت سال ها بقیه پادشاهان هم معماری این خیابان را بیشتر مورد توجه قرار دادند. در سال 1724 باغ تولریس و خیابان شانزلیزه را با هم تلاقی کرند و و طول این خیابان را تا کاخ آی اتویل ادامه دادند. کم کم شانزلیزه در دوران ناپلئون سوم به اوج جذابیت خود رسید و در سال 1828 به یکی از سمبل های پاریس مبدل شد. بهتر است بدانید که در دوران ناپلئون سوم فواره ‌ها، عابرگذر ها و همچنین روشنایی شانزلیزه تجهیز شدند.

نکات جالب در مورد خیابان شانـزلیزه

طاق نصرت یا همان پیروزی نماد اصلی خیابان شانزلیزه است.
کاخ الیزه از سال 1873 محل اقامت و کار رئیس جمهور فرانسه است.
جواهرفروشی مشهور تیفانی آماده ارائه جدیدترین جواهرات ساخت شده را در مغازه ای به مساحت 1000متر مربع در خیابان شانزلیزه برای مشتریان می باشد.
جالب است بدانید که بهترین و جدیدترین محصولات برند ها و مارک های مشهوری از جمله لویی ویتون، دیور، اوگو باس، شنل، کنزو، رالف لورن، هرمس، لیوایز، گوچی، آدیداس، نایکی و صد ها برند دیگر در شانزه لیزه شعبه دارند که محصولات خود را به مشتریان عرضه می نمایند.
شانزلیزه یکی از گران ‌ترین خیابان اروپا از نظر ارزش املاک و مستغلات است. و در جهان پس از خیابان شماره پنج نیویورک در دومین رتبه قرار گرفته است.

برخی از مشهورترین جاذبه های گردشگری شانزه لیزه
  • پتی پاله  Petit Palais

  • میدان کنکورد  Place de la Concorde

  • موزه دو لورانژری Musée de l’Orangerie

  •  لا مادلن  La Madeleine

  •  موزه دِزِگو دو پاریس  Musée des égouts de Paris

  • کاخ الیزه  Elysee Palace

  • مجسمه شار ل دو گل  La Statue du General de Gaulle

  • ساختمان تاریخی بالزاک  Le Balzac

  • مجسمه سیمون بولیوار  Simon Bolivar Statue

چطور با مترو به خیابان شانزلیزه برویم

برای اینکه براحتی به خیابان شانزلیزه بروید، در هر یک از ایستگاه‌ های شانزلیزه کلمانسو، فرانکلین دلانو روزولت، جرج پنجم یا شارل دوگل واقع بر خط یک مترو پیاده شوید.

 اگر مایل به پیاده‌روی در امتداد بلوار از نقطه آغاز هستید، می ‌توانید در ایستگاه کنکورد واقع بر خط 12 مترو پیاده شوید. از این ایستگاه به آسانی می‌توان به محله شانزلیزه رفت.

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته: