موزه آنتالیا

موزه آنتالیا

موزه‌ آنتالیا یکی از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری آنتالیا است که نباید بازدید از آن را در سفر به آنتالیا فراموش کنید.

این موزه‌ که با نام موزه آنتالیا نیز شناخته می‌شود، یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین موزه‌های ترکیه به‌ شمار می‌رود.

موزه آنتالیا بیش از همه به نواحی مدیترانه‌ای و پامفیلیا می‌پردازد و گچبری‌ها و مجسمه‌های مکشوفه از شهر قدیمی پرگه یکی از قسمت‌های جالب آن است. 

تاریخچه و معماری موزه‌ باستان‌ شناسی آنتالیا

موزه‌ باستان‌ شناسی آنتالیا در دوران جنگ جهانی اول توسط سلیمان فریک در سال 1922 ساخته شد .

جالب است بدانید برای این که از غارت میراث آنتالیا به وسیله کشورهای مدیترانه که ایتالیا نیز شامل آن ها بود ، جلوگیری شود ، همه اشیای گران قیمت و با ارزش را به یک مسجد منتقل کردند و در نهایت در سال 1972 این اشیا به موزه باستان شناسی آنتالیا‌ انتقال داده شدند.

 مساحت موزه باستان‌ شناسی آنتالیا در حدود 7000 متر مربع می باشد و در آن 5000 اثر هنری از ” آناتولی ” وجود دارد و در واقع گذشته هزاران ساله آناتولی در یک جا در این جا خلاصه شده است که حتما باید از آن ها بازدید کنید و از دیدنشان شگفت زده شوید .

دو دیوار سالن ورودی قبل از سالن های اصلی موزه هستند و در آن ها پانل های سرامیکی وجود دارد که در پانل سمت راست تصویر مسجد یوولی ، خانه های معمولی سفید ترک شده و رویدادهای قرن نوزدهم میلادی قلعه آنتالیا را می توان مشاهده کرد و در پانل سمت چپ ، نقشه مناطق و شهرهای باستانی و همین طور نقشه استان فعلی را می بینید .

آنتالیایی که امروز می بینیم ، در گذشته متشکل از ده ها شهر کوچک یونانی و رومی باستانی مهم بوده است. لازم به ذکر است که بهترین ساخته های دست بشر از نقاط مختلف دنیا را در این موزه و یک جا می توانید ببینید و در ادامه این موزه که تاریخ کشور ترکیه را در ادوار مختلف به تصویر می‌کشد ، قسمتی دارد که

مخصوص بچه‌ها می باشد و امکانات بازی و سرگرمی بچه ها در این بخش فراهم است ، همچنین در این جا فعالیت هایی با هدف ایجاد علاقه کودکان به عتیقه جات و موزه ها ارائه می گردد.

بخش های مختلف موزه باستان شناسی آنتالیا

این موزه 14 اتاق دارد که درهر کدام از این اتاق ها آثار متفاوتی قرار دارند و در سال 1988 جایزه ویژه انجمن اروپا را دریافت کرد .

این مکان یکی از عوامل مهم جذب توریست در ترکیه است و سالانه میلون ها گردشگر را به آنتالیا می کشاند وتا مرکز آنتالیا  1.5 کیلومتر فاصله دارد.

 تمام مجسمه های گالری های موزه باستان شناسی آنتالیا بوسیله باستانشناس ترکیه ای به نام ” Perge ” کشف شده اند. لازم به ذکر است که این موزه از مجموعه ای خاص که متعلق به خدایان از افرودیت تا زئوس تشکیل شده که به تالار خدایان معروف است و در آن مجسمه های هیجان انگیز و زیبای 15 خدای المپین را می توان مشاهده کرد که این مجسمه ها همگی به خوبی محافظت شده اند.

در این موزه همچنین می توانید صنایع دستی ، لباس های سنتی ، مصنوعات پیش از تاریخ مربوط به غار ” Karian  ” ، مجسمه های پیش از کلاسیک مربوط به ” Elmali  ” و فسیل های ماقبل تاریخ را ببینید ، در قسمتی از این موزه گنجینه های مربوط به دوره رومی را می توان دید که بسیار غنی هستند.

راه های دسترسی به موزه باستان شناسی آنتالیا

این موزه که نزدیک ساحل کنیالتی قرار دارد به شما این امکان را می دهد تا در راه بازدید از موزه از این ساحل زیبا نیز بازدید کنید. همچنین لازم به ذکر است که موزه باستان شناسی آنتالیا در نزدیکی یکی از منطقه های قدیمی و معروف آنتالیا منطقه کالیچی واقع شده است.

دو راه برای رسیدن به موزه باستان شناسی آنتالیا و بازدید از آن وجود دارد، شما می توانید سوار تاکسی و یا تراموا شوید.اگر قصد استفاده از وسیله ی حمل و نقل عمومی تراموا را دارید باید سوار تراموای Antik Nostaljik tramway شوید و در ایستگاه موزه پیاده شوید و اگر قصد استفاده از تاکسی را دارید باید در محله کنیالتی خیابان مورات پاشا پیاده شوید.

برای آشنایی بیشتر با جاذبه های قونیه با سفر 366 همراه باشید.

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل:

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته: