هنگ کنگ

هنگ کنگ

هنگ کنگ یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای این کره‌ خاکی است که در چین قرار دارد.

هنگ کنگ  شهری است جزیره‌ای در چین که تا سال 1997 مستعمره بریتانیا بود .

منطقه هنگ کنگ یکی از دو منطقه تقسیماتی ویژه در جمهوری خلق چین است . منطقه دیگر ماکائو است . منطقه هنگ کنگ در شرق دلتای رودخانه مروارید قرار گرفته و از سوی شمال با استان گوآنگ‌دونگ و از سوی جنوب یا دریای چین جنوبی هم‌مرز است . هنگ کنگ شامل سه محدوده جغرافیایی اصلی یعنی جزیره هنگ کنگ، شبه‌جزیره کولون، و منطقه‌های جدید است و هم‌چنین بیش از 200 جزیره دارد که بزرگ‌ترین آن‌ها جزیره لانتاو نام دارد.

شهر هنگ کنگ که در سده نوزدهم همچون یک بندر بازرگانی عمل می‌کرد امروزه به صورت یک مرکز اصلی امور مالی در جهان درآمده است .

این منطقه طی سالیان سال با پیشرفت روزافزون همراه بوده است؛ به‌طوری‌که امروزه از مناطق توسعه یافته و همچنین از قطب‌های اقتصاد جهان محسوب می‌شود. هنگ کنگ همواره از جنبه‌های مختلف اقتصادی و گردشگری مورد توجه بوده است و به نوعی یکی از قطب‌های اقتصادی و سرمایه‌داری در جهان به حساب می‌آید. هنگ‌کنگ و چین، سیاست «یک کشور، دو سیستم» را دنبال می‌کنند که می‌تواند برای خارجی‌ها گیج‌کننده باشد.

نام هنگ کنـگ برگرفته از دو کلمه‌ی چینی (Heung) و (Gong) به معنی «عطر خوش بندر» است که به رایحه‌ی آب جاری در رودخانه‌ها اشاره دارد.

از فروشگاه‌های سنتی خیابانی و معابد زیبا گرفته تا سرعت و آسمان‌خراش‌های پراکنده، تفریحات و سرگرمی‌های زیادی برای انجام دادن در هنـگ کنگ وجود دارد. اگر عاشق غذا خوردن باشید، این شهر بهشت شما محسوب می‌شود‌. همچنین اگر عاشق شهرهای شلوغ و پر سرعت هستید از این شهر خوشتان خواهد آمد. 

جاهای دیدنی هنگ کنگ

بازدید از معابد

تعداد زیادی معابد سنتی و میراث تاریخی در سراسر این منطقه جای گرفته‌اند و از مشهورترین جاهای دیدنی هنگ کنگ به شمار می‌‌روند. شما می‌توانید از هرکدام که دوست داشتید بازدید کنید. صومعه‌ بودایی میو فات، معبد لو پان، معبد شاتین چه کونگ، یا موسسه‌ یوئن یوئن انتخاب‌های خوبی هستند. همچنین می‌توانید از برنامه‌ فرهنگی کالیدوسکوپ این استفاده کنید و تجربه‌ عمیق از فرهنگ بومی این شهر کسب کنید‌. 

گشتی بر فراز کوه‌های هنگ کنگ با استفاده از تراموای

این سفر هیجان‌انگیز با استفاده از تراموای شما را از فراز بزرگترین قله‌ جزیره‌ هنگ کنگ که 518 متر ارتفاع دارد عبور می‌دهد. راهی عالی و تماشای برای مشاهده‌ آسمان‌خراش‌های ویکتوریا هاربر و کولون که شما را از زیبایی فراگیر و تپه‌های اطراف شگفت‌زده می‌کند.  

بازدید از بازارهای خیابانی

بازارهای خیابانی احتمالا بهترین مکان در هنگ کنگ برای غرق شدن در اتمسفر خاص این شهر است. بهترین بازارهای این مکان برای بازدید لیدیز مارکت، بازار شبانه‌ تمپل استریت و بازار استنلی است. 

بازدید از منطقه‌ شیونگ وان

منطقه‌ شیونگ وان به خاطر آشیانه‌ پرندگان و سوپ باله‌ کوسه‌اش(که بهتر است نخورید) مشهور است. وجود آپارتمان‌های بلند و برج‌های اداری در کنار مغازه‌های کوچک و بازار‌های سنتی بازتاب جالبی را پدید آورده است.

گشت‌وگذار در اوشن پارک و دیزنی‌لند 

اگر شما اهل مسافرت به‌همراه خانواده هستید یا حتی اگر همیشه کوله‌ پشتی‌تان همراهتان است و هنوز کودک درونتان را زنده نگه داشته‌اید، سری به دیزنی‌لند یا اوشن پارک بزنید و یک روز پر از نشاط را تجربه کنید. در کنار میکی موس توقف کنید و به موجودات دریایی دست بدهید. در اوشن پارک می‌توانید از پانداهای غول‌پیکر دیدن کنید که خود دلیل موجهی برای بازدید از این ناحیه است. 

بازدید از منطقه مونگ کوک

با وجود فروشگاه و تنوع غذایی به‌همراه شب‌نشینی‌های این منطقه بازدید از آن شدیدا پیشنهاد می‌شود‌.  

اسکله‌ تسیم شا تسوی

قدم زدن در طول اسکله‌ تسیم شا تسوی و تماشای خط افق زیبا و ‌نفس‌گیر  جزیره‌ هنگ کنگ تجربه‌ای جذاب است که حتما باید امتحان کنید. در همان حالی که اینجا حضور دارید، مطمئن شوید که از خیابان استارز (ستارگان) هم بازدید می‌کنید که پاسخ هنگ کنگ به هالیوود در قبال پیاده‌روی مشاهیر است.   

ناحیه‌ طبیعی مای پو

امتداد بی پایان این جنگل مردابی و‌ باتلاقی گل آلود، برای پرندگان و بی‌ مهرگان مانند بهشت است. بالغ بر 430 گونه پرنده را در این ناحیه شناسایی کرده‌اند‌. از ماه اکتبر تا آوریل حتی می‌توانید مهاجرت سالانه‌ این پرندگان را به تماشا بنشینید.  

بازدید از صومعه‌ پولین

صومعه‌ پولین در سال 1924 ساخته شده است، این معبد در جزیره‌ لانتائو قرار دارد. معمولا از این معبد به‌عنوان پادشاهی مذهب بودایی در جنوب یاد می‌شود. ضمنا در میان 4 معبد بودایی در هنگ کنگ این یکی برترین آن‌ها محسوب می‌شود. پس بازدید از آن را از دست ندهید.  

فرهنگ مردم هنـگ کنگ

در فرهنگ مردم این جزیره زندگی بیشتر بر پایه پس‌انداز می‌گذرد به طوریکه مردم این جزیره پس‌انداز را بخش مهمی از فرهنگ هنگ کنگ می‌دانند و معتقد هستند که زندگی جریان مخصوص به خود را دارد.

جریان‌های سیاسی در این جزیره ربطی به مردم این کشور ندارد همینطور مردم سعی می‌کنند کاری به کار دیگران نداشته باشند.

تحصیل در این منطقه بیش از 80 درصد از مردم را پوشش داده است و مسیر تحصیل و آموزش برای همه سنین باز است. حقیقت این است که فرهنگ این جزیره به طور کلی جدی بخش‌پذیری‌های زیادی دارد و مشخص است که سیستم زندگی جوانان و افراد مسن فرق می‌کند.

به طورکلی هنر بخش مهمی از فرهنگ این منطقه محسوب می‌شود و مردم سعی می‌کنند هنر نقاشی و تصویرسازی را بهتر از قبل پیش ببرند. حجاب هنگ کنگ آزاد است.

قوانین عمومی در هنگ کنگ

در قوانین این منطقه رانندگی در زمان مستی ممنوع است. مردم حق پرسیدن میزان حقوق همدیگر را ندارد.

در قوانین ساختمان سازی این جزیره دیده شده است که استفاده از سیستم های صنعتی بیشتر دیده می شود. سازه های مشخصی در زمینه ساخت و ساز دیده می شود و افرادی که قصد دارند مهاجرت سرمایه‌گذاری این منطقه را انتخاب نمایند می توانند سرمایه گذاری در مسیر درستی را پیش ببرند.

شایان ذکر است که مسیر زندگی براساس قوانین روز دنبال می شود و روتین های جذابی را در پیش گرفته است.

 

فیلتر دسته:

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته: