تایلند

تایلند

کشور تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند و نام سابق سیام ، کشوری در شبه ‌جزیره هند و چین است و همچنین نام این کشور در میان خود مردم محلی برگرفته از دو لغت Land و Thi که به معنای سرزمین حوری یا تایی می باشد که عموما در میان گردشگران با این نام شناخته شده است.

این کشور از لحاظ موقعیت جغرافیایی در جنوب شرقی آسیا قرار گرفته است که از شمال و غرب با برمه و دریای آنداما از شمال شرقی و شرق با لائوس و از جنوب با مالزی و خلیج تایلند همسایه است

کشور تایلند به وسعت 513,15 کیلومتر مربع با جمعیت 63/430/000 نفر میباشد و همچنین پایتخت کشور تایلند شهر بانکوک است که پرجمعیت ترین شهر این کشور نیز محسوب می شود و زبان مردم آن تایلندی و مذهب آن ها بودایی است و از شهر های بزرگ کشور تایلند می توان بانکوک ، ناخون راتچاسیما ، ساموت پراکان ، چیانگ مای را نام برد.

کشور تایلند  یا سایم که  نام دیرینه  این کشور است ، هم اکنون با نام رسمی  پادشاهی تایلند  شناخته شده است . پرجمعیت  ترین شهر این کشور، بانکوک به عنوان پایتخت انتخاب شده است .
زبان و فرهنگ مردم تایلند

زبان تایلندی یکی از قدیمی ‌ترین زبان‌های شرق آسیا محسوب می شود که بیشتر مردم با وجود گویش های قومی و منطقه ای بسیاری به زبان رسمی تایلندی صحبت می کنند و الفبای مخصوص خود را دارند.

به همین دلیل زبان گفتاری و نوشتاری این کشور کاملا برای شما خارجی ها ، غیرقابل فهم است ، زبان انگلیسی در مدارس تایلند آموزش داده می شود و در بیشتر هتل ‌ها ، رستوران ‌ها و فروشگاه‌ های این کشور استفاده می شود و نکته جالب اینجاست که مردم کشور تایلند قدرت تسلط به این زبان را ندارند.

اما با اینکه یادگیری زبان این کشور ساده نیست کسانی که به این کشور سفر می‌ کنند ، با یادگیری واژگان اندک می‌ توانند تجربه دلپذیری داشته باشند ، نکته قابل توجه درباره زبان تایلندی این است که ، پادشاه کشور تایلند با زبان منحصر به فرد خود صحبت می کند و در هیچ جای کشور کسی به این زبان صحبت نمی‌ کند .

مذهب مردمان تایلند :

95 درصد مردم تایلند  دارای مذهب  بودایی هستند که نحوه ی نیایششان برای گردشگران خارجی بسیار جذاب است .

لازم به ذکر است  : 4 درصد از جمعیت این مردم بعد از معرفی دین اسلام به مردم تایلند توسط شیخ احمد قمی  به اسلام روی آورده اند  و اسلام دومین مذهب پر طرفدار این کشور به حساب می آید ولی آزادی مذهب در این کشور کامل منطقی است و به تمام ادیان احترام گذاشته میشود .

موقعیت جغرافیایی و مشخصه های آب و هوایی تایلند 

تایلند با مساحت  513 هزار کیلومترمربع  واقع در شبه جزیره هند و چین درجنوب شرقی  آسیا  است که در همسایگی مالزی، میانمار  و کامبوج است  و دارای  جمعیت 64 میلیون نفر میباشد.

مشخصه های آب و هوایی تایلند

تایلند در شرق دریای آندامان واقع شده است و نزدیکی این کشور به دریا  باعث به وجود امدن  آب و هوای معتدل در این کشورشده است .

مناطق کوهستانی شمال این کشور پوشیده از جنگل های انبوه است و مناطق مرکزی آن  که دارای شالیزار های زیبای برنج و باغهای میوه، درختان کائوچو، جنگلهای همیشه سبز است .

ساحل شنی سفید که از جاذبه های مهم گردش گری این کشور به حساب می آِید در مناطق شرق  غرب کشور تایلند  هستند .البته این کشور جز جاذبه های یاد شده قسمتی از بهشت را در جزایر بسیار زیبایش جای داده که از قطب های مهم گردش گردی این کشور به شمار می آید .

تغییرات  گرما در این کشور را میتوان به این شکل بیان  کرد :

گرم ترین دما در تایلند همزمان با ماه  اوریل است و به دلیل همین  گرما مردم این کشور در نیمه ی این ماه جشن آب میگیرند.

از فوریه تا می ، دما 24 درجه و رطوبت 75 درصد است  .

از ژوئن تا اکتبر ، دما  29 درجه  درصد رطوبت 87 درصد است .

از نوامبر تا فوریه، دما 20 درجه و رطوبت کاهش میابد  .

آب و هوای شهر های مهم کشور تایلند را بدین  شرح میتوان بیان کرد :

آب  و هوای شهرپوکت : آب و هوای این شهر از اوایل مارس تا می گرم و خشک میباشد و ماه های خنک این شهر ، ماه نوامبر و فوریه است .در همین دو ماه  این شهر توریست های زیادی را  به خود جلب میکند .

آب و هوای  شهر بانکوک  : این شهر از داغ ترین شهرهای جهان است که فقط 14 درجه بالای خط استوا بوده و دارای آب وهوای خشک و مرطوب استوایی و تقریبا در هر زمان از سال آفتابی است ، درجه گرمای این شهر  اکثرا از 30 درجه سانتیگراد  بیشتر  است.

آب و هوای پاتایا : حرارت  پاتایا در ماه دسامبر به  حدودا 6درجه بالای صفرو در ماه اکتبر به 2 درجه میرسد .

اقتصاد کشور تایلند :

واحد پول این کشور بات  است که هر 30 بات معادل  1 دلار آمریکا است .

از مهم ترین منابع در آمد این کشور به گردشگری و سرمایه گزاری  خارجی   و صادرات میتوان اشاره کرد.

شرایط ویزای تایلند :

ویزای توریستی این کشور سه ماه اعتبار دارد و به اشخاصی تعلق میگیرد که به قصد گردشگری به  کشور جشن و لبخند میروند.

ویزای این کشور توسط وزات امور خارجه ی این کشور انجام میگیرد و به دو صورت ویزای گردشگری و ویزای تجاری صادر میگردد.

مراکز تفریحی و خرید مهم کشور تایلند :

سیام اسکوئر: یکی از مراکز مهم خرید شهر بانکوک است که در خیابان راما یکم واقع شده  است .

سیام پاراگون : میتوان گفت بسیاری از مردم تایلند بهتر میدانند برای خرید به این مرکز خرید مراجعه  کنند .

M.B.K : بزرگترین و باشکوه ترین  فروشگاه شهر بانکوک و آسیا است .که روزانه حدود 105 هزار نفر بازدید کننده را به خود جلب میکند.

آلکازار شو: یکی از دیدنی  ترین شوها ، شو آلکازار در پاتایا است.

این نمایش که مجموعه رقص های هندی، کره ای، تایلندی، فارسی، انگلیسی، روسی و… است  توسط بانوان زیبا رو و زیبا اندام  از همین کشورها اجرا میشود .

دنیای زیر آب : بزرگترین و جدید ترین آکواریم آسیا در کشور تایلند واقع شده است که به  شکل تونل  استوانه ای شیشه ای ساخته شده است .

خانه مقدس حقیقت : که یک بنای چوبی است با قرار گرفتن در شمال پاتایا  رفت و آمد در این قسمت شهر را زیاد کرده است .

این مکان که  نشان دهنده خلاقیت تایلندی ها و ابتکار قوی آنها است از جاذبه های مورد علاقه ی گردشگران است  و زیبایی را به این شهر هدیه کرده است .

 

فیلتر شهرها:

فیلتر دسته:

فیلتر شهرها:

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل:

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر شهرها:

فیلتر دسته: