ویزای بنگلادش

ویزای بنگلادش

ویزای بنگلادش توریستی به مسافران اجازه می دهد تا وارد این کشور شوند و برای مدتی اقامت محدود در این کشور داشته باشند. نحوه درخواست این ویزا به دو شکل حضوری و آنلاین خواهد بود که در هر صورت باید به سفارت این کشور بروید. برای کسانی که قرار است در قالب گردشگر به بنگلادش سفر کنند، این منطقه می تواند جذابیت های خاص خود را داشته باشد.

بنگلادشی ها افرادی مهمان نواز و صمیمی هستند. آن ها به خوبی پذیرای مهمان های خارجی هستند، به همین دلیل هنگام سفر به این کشور احساس بیگانگی با آن ها نخواهید داشت.

کشور بنگلادش

معرفی کشور بنگلادش

این کشور یکی از مناطق جنوب شرق آسیا برای ماجراجویی محسوب می شود. البته که این کشور در مقایسه با سایر کشورهای جنوب شرق آسیا مثل تایلند یا چین و هنگ کنگ چندان از زیرساخت های گردشگری مناسبی برخوردار نیست، اما برای افرادی که دوست دارند همه چیز را تجربه کنند، بدون شک سفری جذاب خواهد بود.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزا کشور بنگلادش 

مهم ترین کاری که باید برای دریافت ویزای بنگلادش گردشگری انجام دهید، ارائه کامل و درست مدارک است. از جمله اسنادی که باید جمع آوری کنید موارد زیر خواهند بود:

 • اصل گذرنامه با اعتبار بیش از 6 ماه و صفحات خالی
 • ارائه دو قطعه عکس چند ماه اخیر
 • ارائه اسناد پشتیبانی برای نشان دادن هدف بازدید
 • کپی چاپ شده فرم ویزا الکترونیکی
 • اثبات توانایی پرداخت هزینه ها

علاوه بر موارد بالا، برای دریافت ویزای توریستی بنگلادش، ممکن است تأییدیه هتل و نامه دعوت نامه نیز از شما درخواست شود. مسافران تجاری به نامه ای از شرکت خودشان و همچنین نامه دعوت نامه از یک شرکت مستقر در بنگلادش نیاز دارند که نام و شماره گذرنامه متقاضی را ذکر می کند.

اسناد مورد نیاز می تواند از کشوری به کشور دیگر تغییر کند، بنابراین مطمئن شوید که از سفارت خاصی که درخواست خود را به آن ها ارائه می دهید بخواهید تا لیست اسناد مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهد. اگر واجد شرایط دریافت ویزای بنگلادش در هنگام ورود هستید، هنگام سفر مدارک مربوطه را به همراه داشته باشید.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزا کشور بنگلادش 

 

هزینه ویزای گردشگری بنگلادش

برای دریافت ویزای گردشگری بنگلادش هم مانند سایر ویزاها باید هزینه ای خاص را متقبل شوید. البته همانطور که احتمالا می دانید هزینه ای که قرار است پرداخت کنید با توجه به نوع ویزا متفاوت خواهد بود.

طبق بروزرسانی های اخیر هزینه ویزای این کشور، شما می توانید از سه طریق درخواست ویزای خود را ارائه دهید که مسلما برای بررسی درخواست ها به شکل سریع تر، متحمل هزینه بیشتری نیز خواهید شد.

همه فرم های درخواست ویزای بنگلادش توریستی 60 روزه خواهند بود. این یعنی متقاضی سفر به این کشور می تواند تا 2 ماه در بنگلادش اقامت داشته باشد.

تمکن مالی مورد نیاز ویزای بنگلادش توریستی

برای اثبات توانایی مالی خود هنگام سفر و مطمئن شدن افسران ویزا از تامین بودجه تا زمانی که در کشور بنگلادش مستقر هستید، باید اسناد بانکی خود را به سفارت این کشور ارائه دهید. طی این اسناد باید هزینه حدود 1167 دلار آمریکا مانده حساب بانکی داشته باشید. عدم ارائه اسناد نادرست یا کم بودن مانده بانکی شما می تواند باعث ریجکت درخواست ویزای این کشور شود.

تمکن مالی مورد نیاز ویزای بنگلادش توریستی

نحوه ثبت درخواست ویزای گردشگری بنگلادش

به طور معمول می توانید با مراجعه به سفارت این کشور ویزای خود را درخواست دهید. برای این کار باید اسناد و مدارک خواسته شده را به سفارت تحویل دهید و هزینه درخواست مد نظر خود را پرداخت کنید. در نهایت باید منتظر پاسخ کنسولگری باشید.

اما از آنجایی که روند دریافت ویزای گردشگری به این شکل می تواند کمی دردسرساز باشد، خصوصا برای کسانی که از محل سفارت فاصله زیادی دارند، مقامات این کشور شرایط ارائه ویزای الکترونیکی را هم فراهم کرده اند. البته این شکل از ویزا تنها روند را کمی آسان تر می کند.

برای استفاده از این شیوه کافیست به سایت ای ویزا مراجعه کنید و مراحل درخواست الکترونیکی ویزا را طی کنید. برای این کار نیاز دارید تا هزینه ویزا را به شکل الکترونیکی پرداخت کنید. در نهایت پس از پرکردن فرم و دریافت آن از طریق ایمیلی که در سایت وارد می کنید اطلاعات را دریافت می کنید که با در دست داشتن نسخه چاپی آن و سایر مدارک خواسته شده باید به کنسولگری بنگلادش بروید.

اگر درباره شرایط و نحوه اخذ ویزای بنگلادش با سوال های بیشتری مواجه هستید، می توانید با کارشناسان ویزا سفر 366 با شماره 42346-021 در تماس باشید.

عوامل اصلی برای ریجکتی ویزای بنگلادش توریستی

کمیسیون عالی ویزای بنگلادش این حق را دارد که بدون ارائه دلیل یک درخواست ویزا را رد کند. اگر یک افسر کنسولی تشخیص دهد که طبق قوانین بنگلادش واجد شرایط دریافت ویزا نیستید، درخواست ویزای شما رد می شود و ممکن است که دلیل رد آن به شما ارائه می شود.

دلایل زیادی وجود دارد که نشان می دهد یک فرد متقاضی واجد شرایط برای ویزا نیست. این دلایل که عدم صلاحیت نامیده می شود. دلایل زیر می توانند از جمله مواردی باشند که منجر به ریجکت درخواست ویزای شما از سوی کنسولگری بنگلادش می شوند.

 • عدم ارائه اطلاعات درست و کتمان حقایق
 • عدم ارائه اسناد در زمان لازم
 • ارائه اسناد تاریخ گذشته
 • گذرنامه بدون اعتبار
 • ناقص بودن فرم درخواست یا مدارک خواسته شده
 • عدم اثبات توانایی مالی

عوامل اصلی برای ریجکتی ویزای بنگلادش توریستی