ویزای توریستی امارات (دبی)

با این‌که سفر به هیچ‌کدام از شهرهای امارات متحده‌ی عربی بدون ویزا امکان ندارد، اما برای گرفتن ویزای امارات لازم نیست به سفارت بروید. امارات، صدور ویزا را به عهده‌ی اداره‌ی مهاجرت و وزارت کار گذاشته است. شما حتی لازم نیست خودتان به اداره‌ی مهاجرت بروید، چون گرفتن ویزای امارات نیازی به مصاحبه ندارد. می‌توانید به کارگزار یا آن‌طور که خود اماراتی‌ها می‌گویند، به کفیل سر بزنید. کارگزار مدارک شما را می‌گیرد و کارهای لازم را انجام می‌دهد. با یک تماس در ساعات اداری با شماره‌ی 42346 می‌توانید به راحتی ویزای امارات را در مدتی کوتاه تحویل بگیرید.

انواع ویزای امارات

برای گرفتن ویزای امارات هم مثل هر ویزای دیگر باید بدانیم چه ویزایی برای سفرمان مناسب‌تر است. امارات چند نوع ویزا برای مسافران صادر می‌کند: ویزای چهارده روزه، یک ماهه و سه ماهه. برای گرفتن هر کدام از این ویزاها می‌توانید با سفر366 تماس بگیرید.

  • ویزای چهارده روزه‌ی امارات
  • ویزای یک ماهه امارات
  • ویزای سه ماهه امارات که حتما باید از طریق کارگزار برای آن اقدام کنید. به درخواست شخص، برای ویزای سه ماهه معمولا پاسخی داده نمی‌شود.

توجه داشته باشید بعد از صدور هر نوع ویزا 2 ماه فرصت دارید وارد خاک امارات شوید. اگر در این زمان از ویزا استفاده نکنید باید دوباره برای گرفتن ویزا اقدام کنید، در صورتی که اعتبار ویزا تمام شود و شما امارات را ترک نکنید، در ازای هر روز اقامت غیرقانونی صدهزار درهم جریمه می‌شوید، با هر کدام از ویزاهای توریستی امارات می‌توانید به همه‌ی شهرهای این کشور وارد شوید.

ویزای امارات
قیمت ویزای امارات

مدارک لازم برای ویزای امارات

اولین مرحله برای گرفتن ویـزای امـارات آماده کردن مدارک است. این مرحله اصلاً سخت نیست. ویزای امارات یکی از راحت‌ترین ویزاهایی است که برای مسافرهای ایرانی صادر می‌شود. اسکن رنگی از صفحه اول پاسپورت معتبر اسکن رنگی کارت ملی و شناسنامه، همه‌ی آن چیزی است که برای گرفتن ویزای امارات لازم دارید. پاسپورت معتبر هم پاسپورتی است که دست‌کم شش ماه به پایان اعتبار آن مانده باشد.

قیمت ویزای امارت

قدم بعدی پرداخت هزینه‌ی ویزا دبی است. بعد از مدارک،‌ هزینه ویزا را به آژانس سفر366 پرداخت می‌کنید تا کار درخواست ویزای امارات‌تان به جریان بیافتد. قیمت ویـزای امـارات را چند فاکتور مهم تعیین می‌کند؛ این‌که چند روز می‌خواهید در امارات بمانید یکی از این فاکتورهاست. ویزای یک بار ورود هم ارزان‌تر از ویزای چند بار ورود است. مهم‌ترین عامل تاثیرگذار در قیمت ویـزای امـارات هم، قیمت ارز در زمان درخواست ویزا است. قیمت ویزای امارت 300 درهم تمام می‌شود. برای گرفتن ویزای امارات بهتر است همه‌ی این فاکتورها را در نظر بگیرید و با کارشناسان سفر366 هم مشورت کنید.

ویزای توریستی امارات
نحوه دریافت ویزای امارات

ویزای توریستی امارات چند روزه صادر می‌شود؟

بعد از ارسال مدارک و پرداخت هزینه، باید منتظر صدور ویزا بمانید. صدور هر کدام از ویزاهای دبی شامل چهارده روزه، یک ماهه، سه ماهه‌ی یک بار ورود و سه ماهه‌ی چند بار ورود حدود 1 تا 3 روز کاری طول می‌کشد. برای برنامه‌ریزی سفر، حتما این زمان را در نظر بگیرید، روز کاری، یک روز بعد از ارائه درخواست و ارسال مدارک آغاز می‌شود. تعطیلات رسمی و تعطیلات سفارت هم به این زمان اضافه می‌شود.

سفارت امارات در تهران کجاست؟

نشانی سفارت امارات در تهران، خیابان ایران‌زمین، پلاک 2 است. از شنبه تا چهارشنبه می‌توانید در ساعات 8:30 تا 14:30 با شماره تلفن سفارت امارات، 42792000 تماس بگیرید یا با ایمیل با این سفارت مکاتبه کنید.