شهر کالیچی آنتالیا

شهر کالیچی آنتالیا یکی از قدیمی‌ترین شهرهای شناخته شده پیش از دوران مدرن، توسط دیوارهایی محصور شده که دارای پیشینه طولانی می باشد و قدمت بعضی از سازه های آن به دوران روم، بیزانس، سلجوقی و عثمانی برمی‌گردد، بد نیست بدانید این شهر توسط رومیان برای واردات و صادرات کالا ساخته شده و برای در […]

شهر کالیچی آنتالیا

شهر کالیچی آنتالیا یکی از قدیمی‌ترین شهرهای شناخته شده پیش از دوران مدرن، توسط دیوارهایی محصور شده که دارای پیشینه طولانی می باشد و قدمت بعضی از سازه های آن به دوران روم، بیزانس، سلجوقی و عثمانی برمی‌گردد، بد نیست بدانید این شهر توسط رومیان برای واردات و صادرات کالا ساخته شده و برای در امان ماندن از سرزمین های دیگر توسط دیوار هایی پوشیده شده بود. کلمه کالیچی به معنای درون قلعه است.
در بعضی ازخانه های کالیـچی ساکنان اقامت دارند ولی بیشتر خانه ها به بوتیک، هتل، رستوران، فروشگاه های صنایع دستی و هنر های فولکلوریک تبدیل شده‌اند.

معماری شهر کالیچی آنتالیا

کالیچی از معماری جذابی برخوردار است و جذابیت عمده آن به دلیل ترکیب معماری قدیم و مدرن است. هرچند این شهر توسط رومیان ساخته شده است ولی سازه‌های مربوط به دوره های دیگر به ویژه دوره عثمانی در این شهر، بیشتر است، در حقیقت بیشتر آثار کالیـچی مربوط به قرن هجده و نوزده میلادی است،تاریخ اولیه این شهر باستانی به امپراتوری بزرگ روم باز می‌گردد و نقش مهمی برای تبادلات کالا به خاور و محافظت از بندرگاه در مقابل شرقی‌ها داشته است.

شهر کالیچی آنتالیا
زیبایی شهر کالیچی آنتالیا

ویژگی های شهر کالیچی آنتالیا

شهر کالیچی آنتالیا توسط صخره ها بنا نهاده شده است و به همین دلیل کوچه های کالیچی مارپیچی شکل و باریک هستند، قدم زدن در این شهر قدیمی و بازدید از خانه‌ها و کافه‌های قدیمی و معماری عثمانی به کار رفته در بافت شهر، حس خوبی را به شما القا خواهد کرد، این منطقه پر از آثار باستانی و خانه‌ها و بافت های قدیمی است،دولت ترکیه برای حفظ این بافت و اصالت آن قوانین سختگیرانه‌ای وضع کرده است و جالب است بدانید مردم ساکن در شهر قدیمی کالیچی این قوانین را با دل و جان می‌پذیرند.

شهر قدیمی کالیچی در قسمت شرق شهر آنتالیا قرار دارد و نه تنها مورد توجه توریست‌ها از سر تاسر جهان قرار گرفته است بلکه خود مردم ساکن در آنتالیا به خصوص در محله کالیـچی عاشق آن هستند.

جهت خرید آنلاین تور آنتالیا، می توانید کارشناسان ما تماس بگیرید.

چه زمانی برای بازدید از شهر قدیمی کالیچی به آنتالیا سفر کنیم:

آنتالیا دارای آب و هوای ملایم مدیرانه‌ای و کوهستانی است، این شهر در اوایل بهار کم کم شروع به گرم شدن می‌کند و دقیقا سفر به آنتالیا نیز در همین زمان شروع می‌شود، در تابستان این شهر بسیار گرم است و به بهشتی برای کسانی تبدیل میشود که عاشق آفتاب گرفتن لب ساحل هستند، این زمان، میزان سفرها به اوج خود می‌رسد.

در پائیز هوا خنک می‌شود و مسافران کمتر امکان آفتاب گرفتن دارند، زمستان آنتالیا بسیار سرد است و کمتر گردشگران را می‌توان در این فصل در سطح شهر دید.

محله کالیچی آنتالیا
قدمت شهر کالیچی آنتالیا

جاذبه های شهر کالیچی آنتالیا

بخش زیادی از جاذبه های آنتالیا در شهر قدیمی کالیـچی قرار گرفته‌اند،یکی از جاذبه‌هایی که هنگام گشت در آنتالیا و در قسمت شهر قدیمی کالیـچی باید از آن دیدن کنید، قلعه ساحلی کاله ایچی یا کالیچی است. روزانه صدها توریست برای گشت و تفریح به بندر موجود در این قلعه زیبا می‌روند و از رستوران‌ها و کافه‌های دنج آن لذت می‌برند. همچنین امکان بعضی تفریحات آبی نیز در این بندر برای مسافران فراهم شده است.

مسجد تکلی مهمت پاشا (The Tekeli Mehmet Paşa Camii) یکی دیگر از جاذبه‌های زیبای موجود در شهر قدیمی کالیـچی است که آن را نباید از دست دهید. این مسجد با یک گنبد بزرگ و سه گنبد کوچک (در شرق، غرب و جنوب) و با یک مناره سر به فلک کشیده همچون نگینی در کالیچی می‌درخشد.

در داخل این مسجد می‌توانید کاشی کاری‌های زیبای عثمانی را ببینید. این مکان به عنوان عبادتگاهی ساخته شده بود و دقیقا در پشت برج ساعت شهر قدیمی کالیچی قرار دارد. ساخت این مسجد به سال 1850 میلادی باز می‌گردد.

راه های دسترسی به شهر کالیچی آنتالیا

برای رفتن به شهر کالیـچی آنتالیا شما می توانید 3 پیش فرض پیشنهادی را در بین گزینه های پیش روی خود داشته باشد. فرض اول این است که می توانید هر کجایی که ساکن هستید و هتلتان در آن قرار گرفته است، در همان نقطه با استفاده از برنامه های موبایلی به صورت آنلاین درخواست تاکسی نمایید و با مشخص شدن جای این شهر در نقشه، به راحتی خود را به آن برسانید.

راه حل دوم پیشنهادی ما این است که می توانید خودتان را به مرکز شهر که توسط سلطان عبدالحمید دوم در دوره ی عثمانیان ساخته شده و کاله کاپیسی نام دارد برسانید و با استفاده از نقشه و ناوگان حمل و نقل عمومی شهر خودتان را به شهر قدیمی کالیچی در آنتالیا برسید.

درباره ی راه سوم هم باید بگوییم که از آن جایی که در اطراف کالیچی هتل های خوب و نسبتا معروفی در آنتالیای ترکیه قرار گرفته است و از این رو، اگر هتل شما نزدیک به این جاذبه ی دیدنی و جالب بود،حتی پیاده هم خودتان را می توانید به این شهر تاریخی برسانید و تنها کافی است که از قسمتی به کالیچی بروید که در مقابل برج ساعت قرار گرفته است. شهر کالیچی در آنتالیا در مرکز این شهر قرار گرفته است و دسترسی به آن بسیار آسان است.

شهر کالیچی آنتالیا
مسیرهای رسیدن به شهر کالیچی آنتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *