آکواریوم فلوریا استانبول

آکواریوم فلوریا استانبول یکی از جاذبه های منحصر به فرد و دیدنی استانبول است که در منطقه ساحلی فلوریا و در نزدیکی دریای مرمره قرار گرفته و در فاصله پنج کیلومتری فرودگاه بین المللی آتاتورک قرار دارد. تنوع ماهی ها در آکواریوم فلوریا، این مجموعه را به دیدنی ترین جاذبه های استانبول تبدیل کرده و بازدید از بزرگ ترین آکواریوم موضوعی جهان برای تمام گروه های سنی مناسب بوده و می تواند با قسمت های مهیج خود ، ساعت ها کودکان و بزرگسالان را به خود مشغول سازد.

آکواریوم فلوریا استانبول

آکواریوم فلوریا استانبول، مجموعه وسیعی است که در محله ساحلی و لوکس فلوریا قرار گرفته و با فرودگاه بین المللی آتاتورک تنها چند دقیقه فاصله دارد. زمانی که آکواریوم فلوریا استانبول را برای گردش و تفریحی چند ساعته انتخاب می کنید، یعنی قرار است از بزرگ ترین آکواریوم موضوعی جهان بازدید کنید.

آکواریوم فلوریا استانبول به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری تور استانبول، برای تمام گروه های سنی مناسب بوده و می تواند با قسمت های مهیج و دیدنی خود ، ساعت ها کودکان و بزرگسالان را به خود مشغول سازد.

آکواریوم فلوریا استانبول

مشخصات آکواریوم استانبول

آکواریوم فلوریا استانبول که در سال 2011 افتتاح شد، عنوان بزرگ‌ترین آکواریوم موضوعی جهان را از آن خود کرده است. در این آکواریوم، بخش‌های متفاوتی وجود دارد که محیط آبی نقاط مختلف جهان را معرفی می‌کند. هر یک از این نقاط به شکل همان فضا طراحی شده تا بینندگان علاوه بر موجودات آبی، با بافت گیاهی و محیط آن منطقه نیز آشنا شوند.

مساحت آکواریوم استانبول که در دو طبقه ساخته شده به حدود 22 هزار مترمربع می‌رسد. بیش از 17 هزار گونه جانوری در این آکواریوم نگه‌داری می‌شود. و دیگر اینکه حجم آب این آکواریم در حدود هفت هزار متر مکعب است.
از جمله موجوداتی که در آکواریوم استانبول وجود دارد، می‌توان به این گونه‌ها اشاره کرد: بادکنک ماهی، آراپایما، ماهی مرکب بنگگای، مارماهی خالدار، مارماهی راهدار، سفره ماهی و پنگوئن.

مشخصات آکواریوم استانبول

آکواریوم فلوریا استانبول کجا واقع شده است؟

آکواریوم فلوریا استانبول در منطقه باکیرکوی، در محله شلینکوی استانبول واقع شده است. این منطقه تقریبا در مرکز استانبول است.

معرفی بخش‌های مختلف آکواریوم فلوریا

معرفی بخش‌های مختلف آکواریوم فلوریا

آکواریوم فلوریا استانبول شامل بخش‌های مختلفی است که در ادامه به معرفی این بخش ها می پردازیم:

 • دریای سیاه
 • تنگه بسفر استانبول
 • دریای مرمره
 • تنگه داردانل
 • دریای اژه
 • کانال سوئز
 • دریای سرخ
 • قاره جنوبگان
 • دریای مدیترانه
 • تنگه جبل الطارق
 • شرق اقیانوس اطلس
 • شیار میانی اقیانوس اطلس
 • غرب اقیانوس اطلس
 • کانال پاناما
 • اقیانوس آرام
 • زیردریایی ناتلیوس
 • جنگل‌های بارانی آمازون

دریای سیاه

اولین بخش آکواریوم فلوریا استانبول، دریای استانبول است. در این بخش انواع ماهی‌ها و آبزیان دریای سیاه را می‌بینید. علاوه بر این یک فیلم کوتاه از آکواریوم استانبول هم در این بخش برای شما به نمایش درمی‌آید. کشتی بازسازی شده نوح، از برجسته‌ترین دیدنی‌های بخش دریای سیاه است.

دریای سیاه

تنگه بسفر استانبول

پس از دریای سیاه، وارد تنگه بسفر می‌شویم. در این بخش ماهی‌ها و موجودات دریایی را می‌بینیم که تنگه بسفر محل زندگی آنهاست. آکواریوم‌های بخش تنگه بسفر به شکل دو دالان ساخته شده است، زیرا تنگه بسفر در واقعیت محلی برای ورود ماهی‌ها به دریای سیاه است. ضمنا در بخش تنگه بسفر، سطوحی از زمین شیشه‌ای است. با این ابتکار شما می‌توانید ماهی‌هایی را ببینید که زیر پای شما این طرف و آن طرف می‎‌روند.

بازدید از کاخ دولما باغچه در استانبول، محل اقامت پادشاهان عثمانی

دریای مرمره

بخش دریای مرمره، یک سوپرایز جذاب برای شما دارد. در این بخش، از معماری و طراحی بازار بزرگ استانبول استفاده شده است. علاوه بر این تصاویری از عمارت‌های مهم محله مرمره استانبول نیز به نمایش درآمده است.
پس از اینکه از تماشای محله مرمره و بازار بزرگ استانبول فارغ شدید، به مخزن آکواریوم‌ها هدایت می‌شوید. مخزن آکواریوم مرمره بزرگترین مخزن آکواریوم استانبول است. در این مخزن انواع کوسه‌ها، سفره‌ماهی‌ها و ماهی‌های دریای مرمره را خواهید دید.

تنگه داردانل

در بخش تنگه داردانل انواع ماهی‌های ویژه این بخش را در مخزن‌های بزرگ مشاهده می‌کنید. از جمله ماهی‌های این بخش می‌توان به شانک ماهی، بزماهی و ماهی زبردم اشاره کرد.

دریای اژه

در بخش دریای اژه، شما همراه با ماهی‌ها به سفری تاریخی می‌روید. در این بخش علاوه بر آبزیانی مانند شقایق ماهی و خرچنگ‌های مختلف، مجسمه‌های تاریخی و اساطیری نیز به نمایش درآمده‌اند. از آنجایی که دریای اژه میان ترکیه و یونان واقع شده، در این بخش به فرهنگ و تمدن یونان پرداخته شده است. وجود مجسمه‌ای بزرگ از پوزوئیدون، خدای دریاها و رودهای یونان باستان، از این جمله است.

دریای اژه

کانال سوئز

در این بخش آکواریومی برای نمایش آبزیان وجود ندارد. اما دیدنی‌های بخش کانال سوئز کم نیست. نخست مجسمه‌ای از سازنده فرانسوی کانال سوئز، یعنی «فردینان دُلسپس»، را می‌بینید. علاوه بر این اطلاعاتی درباره کانال سوئز و ماکت‌هایی از آن در این بخش نیز دیده می‌شود.

دریای سرخ

آکواریوم‌های این بخش پر است از ماهی‌های کوچک و بزرگ و رنگارنگ. اگر واقعا به موجودات دریایی علاقه دارید، زمان بیشتری را به این بخش از آکواریوم استانبول اختصاص دهید.

غرب اقیانوس اطلس

دریای مدیترانه

در دریای مدیترانه، آکواریوم‌هایی با انواع ماهی‌های زیبا و شگفت‌انگیز وجود دارد. وجود چند غار ظاهر این بخش را طبیعی‌تر کرده است. در کنار این آکواریوم‌ها هم بُردهایی با محتوای آموزشی به چشم می‌خورد. علاوه بر این غارهای آهکی دریای مدیترانه در این بخش بازسازی شده‌اند. موسیقی و نور به خوشایندتر کردن این فضا کمک کرده است.

دریای مدیترانه

قاره جنوبگان

نمادها و نشانه‌های قاره جنوبگان در این بخش از آکواریوم فراوان است. از جمله آنها می‌توان به یک کوه کوچک یخی، ماهی‌ها و آبزیان مخصوص این منطقه و پنگوئن‌های بامزه اشاره کرد. دمای بخش قاره جنوبگان آکواریوم استانبول به میزان قابل‌توجهی کمتر از سایر بخش‌هاست.

تنگه جبل الطارق آکواریوم استانبول

آکواریومی که در این بخش وجود دارد، بسیار زیباست و ماهی‌های داخل آن شگفت‌آورند. تنگه جبل الطارق در دنیای واقعی در دریای مدیترانه، بین مراکش و اسپانیا واقع شده است. از دیگر دیدنی‌های این بخش می‌توان به مجسمه هرکول در ورودی اشاره کرد.

تنگه جبل الطارق آکواریوم استانبول

شرق اقیانوس اطلس

این بخش یکی از جذاب‌ترین بخش‌های آکواریوم استانبول است. شما در این بخش، یک کشتی قدیمی را می‌بینید که بسیار هنرمندانه طراحی و بازسازی شده است. این کشتی از انواع کشتی‌های باری لیبرتی است.کشتی‌هایی که نمادی از قدرت صنعتی امریکا در جنگ جهانی بوده‌اند. اما پس از کشتی زمان تماشای ماهی‌ها و موجودات آبزی است که در آکواریوم دیده می‌شوند.

شیار میانی اقیانوس اطلس

بخش بعدی آکواریوم هم، در همین کشتی لیبرتی است. شما از پنجره‌های کشتی می‌توانید انواع ماهی‌های دریا نظیر کوسه، سگ‌ماهی، اسب دریایی و… را تماشا کنید.

غرب اقیانوس اطلس

در بخش غرب اقیانوس اطلس، با آکواریومی بسیار بزرگ مواجه می‌شوید. آکواریومی که وزنش به بیش از 22 تن می‌رسد. انواع مختلفی از ماهی‌های غرب اقیانوس اطلس در این آکواریوم زندگی می‌کنند. اما کمی آن طرف‌تر از این آکواریوم بزرگ، یک استخر کوچک وجود دارد و در آن موجودات کوچک دریایی زندگی می‌کنند.

کانال پاناما در آکواریوم استانبول

در کانال پاناما، چندین آکواریوم با اندازه‌های مختلف را می‌بینید. آکواریوم‌هایی که انواع آبزیان این منطقه را در خود جای داده است. اما از دیگر دیدنی‌های این بخش، آشنایی با مراحل ساخت این کانال است. در ساخت کانال پاناما در آکواریوم استانبول، پچیدگی‌ها و سختی‌های فراوانی وجود داشته است؛ از جمله انتقال یک کشتی بزرگ به آنجا.

اقیانوس آرام

در این بخش چندین آکواریوم وجود دارد که در آنها ماهی‌ها و سایر آبزیان اقیانوس آرام به نمایش درآمده‌اند. در بخش اقیانوس آرام نیز یک مانتیور بزرگ دیده می‌شود که اطلاعات مختلفی را در اختیار بینندگان قرار می‌دهد. در وسط این بخش یک اکواریوم استوانه‌ای گذاشته وجود دارد. داخل این آکواریوم چندین ستاره دریایی دیده می‌شود.

جهت اطلاع از شرایط و هزینه های خرید تور ترکیه با کارشناسان سفر 366 تماس بگیرید.

زیردریایی ناتلیوس

در آکواریوم استانبول، امکان سوار شدن زیردریایی، برای بازدیدکنندگان فراهم شده است. اگرچه این زیردریایی واقعی نیست، اما بسیار عالی شبیه‌سازی شده است. زمانی که سوار این زیردریایی می‌شوید، انواع موجودات نظیر اسب دریایی را از فاصله کمتر می‎‌بینید.

جنگل ‌های بارانی آمازون در آکواریوم استانبول

با رسیدن به بخش جنگل‌های بارانی آمازون، گردش شما در آکواریوم استانبول رو به پایان می‌گذارد. این بخش تقریبا 1000مترمربع مساحت دارد و در آن پوشش گیاهی آمازون بازسازی شده است. علاوه بر این، محیط گلخانه‌ای و وجود حیوانات، این بخش را بیشتر به آمازون شبیه کرده است. انواع ماهی‌های ناحیه آمازون نیز در آکواریوم این بخش در رفت و آمد هستند.

امکانات مجموعه آکواریوم فلوریا

اما امکانات آکواریوم فلوریا استانبول، به بخش‌های مختلف و ماهی‌هایش ختم نمی‌شود. در این مرکز، خدمات تفریحی دیگری نیز ارائه می‌شود. شما در این مجموعه علاوه بر اینکه می‌توانید به ماهی‌ها غذا بدهید، بد نیست سری هم به هزارتوی آیینه بزنید. ضمنا در این مجموعه سه کافه و یک رستوران وجود دارد که با انواع خوراکی‌ها و غذاهای خوشمزه میزبان شما خواهند بود.

امکانات مجموعه آکواریوم استانبول

برای آشنایی بیشتر با جاذبه های استانبول با سفر 366 همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *