پارک مینیاتورک استانبول

مینیاتورک، شهر مینیاتوری جذاب پارک مینیاتورک استانبول (Miniatürk Park) یک شهر مینیاتوری جذاب است، جایی که صدها اثر تاریخی در مقیاسی کوچک ساخته و در کنار هم قرار داده شده اند تا بتوانید همه ی آن ها را در کنار هم ببینید. در واقع اینجا همان شهر استانبول است البته در ابعادی بسیار کوچک تر! […]

پارک مینیاتورک استانبول

مینیاتورک، شهر مینیاتوری جذاب

پارک مینیاتورک استانبول (Miniatürk Park) یک شهر مینیاتوری جذاب است، جایی که صدها اثر تاریخی در مقیاسی کوچک ساخته و در کنار هم قرار داده شده اند تا بتوانید همه ی آن ها را در کنار هم ببینید. در واقع اینجا همان شهر استانبول است البته در ابعادی بسیار کوچک تر! شاید در مدت چند روزی که با تور استانبول به این شهر سفر کردید، فرصت بازدید از همه ی جاذبه های این شهر را نداشته باشید در این صورت کافیست به پارک مینیاتورک بروید، اینجا پر از جاذبه هایی ست که 25 برابر کوچک شده و با ماکت های مقاوم ساخته شده اند.

همانطورکه از نام این مکان بر می آیند، مینیاتورک یک نسخه کوچک از بناهای گردشگری در کشور ترکیه می باشد. در این پارک 105 مکان دیدنی ترکیه در مقیاس 1.25 ساخته است. تقریبا نیمی از این آثار مربوط به شهر استانبول بوده و سایر آنها نیز مواردی از شبه جزیره آناتولی (Anatolia) و سرزمین های عثمانی بوده که حالا خارج از ترکیه هستند.

مینیاتورک، شهر مینیاتوری جذاب

تماشای جاذبه های نمادین ترکیه در یک جا 

پارک مینیاتورک استانبول یکی از جذاب ترین جاذبه های این شهر است، تصور کنید همه جاذبه های نمادین ترکیه در یک جا جمع شوند! مینیاتورک پارکی است که همه این جاذبه ها را مثل یک اثر هنری به نمایش گذاشته و می توانید آن ها را از نزدیک و با کوچک ترین جزئیات تماشا کنید. شاید در برنامه سفر به استانبول با تور ترکیه، اصلا بازدید از این پارک جزو برنامه هایتان نباشد اما پیشنهاد می کنیم که به این پارک بروید و لحظاتی حیرت آور را بگذرانید.

با سفر به ترکیه احتمالا دلتان می خواهد هر چه سریع تر به تماشای ایاصوفیه یا مسجد آبی بروید چون این ها از معروف ترین جاذبه های استانبول اند و اسم آن ها را بارها شنیده اید اما در پارک مینیاتورک استانبول هم به اندازه تماشای تنگه بسفر و معماری مساجد هیجان زده خواهید شد و با ورود به این پارک با دیدن این همه جاذبه در کنار هم غرق در شگفتی می شوید.

تماشای جاذبه های نمادین ترکیه در یک جا 

پارک مینیاتورک استانبول، اولین پارک مینیاتوری دنیا

پارک مینیاتورک استانبول که به اولین پارک مینیاتوری دنیا معروف است حدود 122 اثر تاریخی را در خود جای داده است؛ جاذبه هایی مثل برج گالاتا، ایاصوفیه، مسجد سلطان احمد که شکل و شمایل خاصی به پارک داده اند. 58 تا از این آثار برای استانبول، 52 تا برای آناتولی و 12 تا برای قلمروی عثمانی هستند که امروز در خارج از ترکیه قرر دارند. حتی در جای جای پارک فضاهای خالی زیادی در نظر گرفته شده تا در آینده جاذبه های بیشتری در آنجا قرار بگیرد. ماکت های ساخته شده از جنس فایبر گلاس مقاوم ساخته شده اند تا بتوانند در برابر عوامل محیطی مثل باد، باران، برف و آفتاب مقاوم باشند.

پارک مینیاتورک استانبول، اولین پارک مینیاتوری دنیا

پارک مینیاتورک استانبول در واقع یک پارک مینیاتوری است که رتبه ی نخست در دنیا را از لحاظ ماکت سازی در دست دارد. در این پارک می توانید ماکت آثار تاریخی ترکیه را ببینید.

سفر 366 معتبرترین مجری تخصصی تورهای داخلی و خارجی و اخذ ویزا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *