موزه پوشکین

یکی از موزه های بسیار مهم از نظر روس ها، موزه پوشکین در مسکو است. از لحاظ غنایی، موزه پوشکین یکی از پربارترین موزه های هنرهای اروپایی است که در کشور روسیه وجود دارد. این موزه که به دستور تزار وقت روسیه یعنی آلکساندر سوم ساخته شد، ساختش تنها 14 سال طول کشید. موزه هنرهای […]

موزه پوشکین

یکی از موزه های بسیار مهم از نظر روس ها، موزه پوشکین در مسکو است. از لحاظ غنایی، موزه پوشکین یکی از پربارترین موزه های هنرهای اروپایی است که در کشور روسیه وجود دارد. این موزه که به دستور تزار وقت روسیه یعنی آلکساندر سوم ساخته شد، ساختش تنها 14 سال طول کشید.

موزه هنرهای زیبای پوشکین در حال حاضر یکی از بزرگترین مجموعه های هنری جهان از مصر باستان و یونان تا امروز است. امروزه آثارموزه شامل حدود 700 هزار اثر هنری از دوره های مختلف است. مجموعه جواهرات فرانسه درقرن نوزدهم و قرن بیست و یکم و یکی از معروف ترین مجموعه نقاشی های امپرسیونیست و پست امپرسیونیست در جهان در این موزه قرار دارد.

موزه پوشکین

تاریخچه موزه هنرهای زیبای پوشکین

این موزه بی همتا در کشور روسیه در سال 1912 توسط پدر شاعر مارینا ایوانوونا، پروفسور ایوان تسوتایوا تاسیس شده است و در فاصله اندکی با کلیسای کرملین قرار دارد. علاوه بر آثار مختلف در این موزه می توانید به نمایشگاه هایی که سالانه برگزار می شوند مراجعه کنید.
موزه هنرهای زیبا شامل هنرهای معاصر است که تلفیقی از آثار هنری مدرن و کلاسیک هستند. قبل از آنکه پایتخت کشور روسیه به مسکو انتقال داده شود، آثار موجود در موزه هنرهای زیبای پوشکین در موزه ارمیتاژ سنت پترزبورگ بود که در نهایت در سال 1918 به این موزه در پایتخت جدید انتقال داده شد.

در ابتدا، نام این موزه الکساندر سوم، یکی از تزارهای روس بود که پس از انقلاب 1917 روسیه به موزه هنر غربی تغییر نام داد و در سال 1937، دولت روسیه به خاطر صدمین سال درگذشت الکساندر پوشکین، شاعر معروف، نام این موزه را به موزه هنرهای زیبایی پوشکین تغییر داد. پس از جنگ جهانی دوم و بمباران های انجام گرفته در روسیه موزه پوشکین مجددا مورد بازسازی قرار گرفت و با مجموعه ای از نقاشی های بی نظیر باری دیگر برپا شد.

امروز بعد از گذشت یک قرن از افتتاح این موزه با مؤسسات پژوهشی برجسته در سراسر جهان در حال همکاری است و نمایشگاه هایی در این مکان در حال برگزاری است. در چندین سال اخیر در این موزه مرکزی برای آموزش کودکان و نوجوانان در حال فعالیت است تا کودکان استعدادهایشان را شکوفا کنند و تحقیقات مربوط به هنر را انجام دهند.

رزرو آنلاین تور روسیه با بهترین قیمت در سفر 366

معماری موزه هنرهای زیبای پوشکین

در ساخت این موزه معماران معروف روسیه به نام های رومن ایوانوویچ کلین و ولادیمیر شخوف نقش مهمی داشتند که از سال 1898 تا 1909 برای تکمیل آن زمان برده است که همین مدت زمان نشان دهنده با ارزش بودن این موزه در کشور روسیه است. در موزه پوشکین می توانید مجموعه‌ هنری از نقاشان معروفی چون ساندرو بوتیچلی، لوکاس کراناخ پدر، رامبرانت، رافائل، ادگار دگا، پل سزان، پل گوگن ، پابلو پیکاسو و… را تماشا کنید.

همچنین در این موزه زیبا مجموعه ای از آثار یونان باستان و رنسان همراه با آثار مربوط به نقاشی، مجسمه سازی، گرافیک، عکاسی نگهداری می شوند، یعنی در موزه هنرهای زیبای پوشکین می توانید به انواع اشیای هنری اروپایی از تابلوهای نقاشی گران قیمت گرفته تا وسیله های دست ساز چوبی دسترسی داشته باشید

موزه پوشکین

جاذبه های دیدنی نزدیک به موزه پوشکین

  • کلیسای جامع سنت باسیل: 1.5 کیلومتر
  • نگارخانه ترتیاکوف: 2.6 کیلومتر
  • میدان سرخ: 2.8 کیلومتر
  • موزه دولتی تاریخ روسیه: 3.8 کیلومتر
  • میدان مانژ: 4 کیلومتر
  • تئاتر هنری مسکو: 4.8 کیلومتر

در این مقاله به معرفی کامل موزه پوشکین پرداختیم تا در سفر خود با تور روسیه از این موزه بازدید نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر از شرایط تور و رزرو آن با مشاوران ما در سفر 366 در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *