موزه فضانوردی روسیه

موزه فضانوردی روسیه به انگلیسی (Memorial Museum of Cosmonautics) که به اسامی موزه گرامیداشت کیهان نوردی و موزه گرامیداشت اکتشاف فضایی نیز شناخته می ‌شود، مکانی است دیدنی برای نمایش دستاوردها و اکتشافات فضایی روسیه که در بخش تحتانی تندیس باشکوه و تماشایی فاتحان فضا قرار گرفته است. تاریخچه موزه فضانوردی روسیه دستیابی به ماه […]

موزه فضانوردی روسیه

موزه فضانوردی روسیه به انگلیسی (Memorial Museum of Cosmonautics) که به اسامی موزه گرامیداشت کیهان نوردی و موزه گرامیداشت اکتشاف فضایی نیز شناخته می ‌شود، مکانی است دیدنی برای نمایش دستاوردها و اکتشافات فضایی روسیه که در بخش تحتانی تندیس باشکوه و تماشایی فاتحان فضا قرار گرفته است.

موزه فضانوردی روسیه

تاریخچه موزه فضانوردی روسیه

دستیابی به ماه و گردش به دور زمین از چنان اهمیت و ارزش تاریخی برای کشور روسیه برخوردار بوده که مکانی را برای گرامیداشت این واقعه تاثیرگذار در آپریل سال 1981 در شهر دیدنی مسکو تاسیس کرده است.

این مکان که موزه فضانوردی روسیه نام دارد، تاریخچه فضانوردی روسیه و همچنین پیشرفت ها و دستاوردهای فضایی این کشور را در بخش هایی جدا اما منسجم به تصویر کشیده و از طریق تصاویر و مستندات و همچنین مدل هایی فضایی، طرح ها و برنامه های اتحادیه جماهیر شوروی را برای فتح فضا نمایان ساخته است.

رزرو تور روسیه با قیمت های ارزان و لحظه آخری و امکانات ویژه

دلایل بازدید از موزه فضانوردی

  • متفاوت ترین و منحصرفردترین موزه کشور روسیه به حساب می آید.
  • مجموعه ای بالغ بر 85 هزار تجهیزات فضایی را در خود جای داده است.
  • طرح ها و برنامه های فضایی اتحادیه جماهیر شوروی را بر شما آشکار می سازد.
  • دستاوردها و اکتشافات فضایی کشور روسیه را برای شما بازگو می کند.
  • از طراحی داخلی بسیار خلاقانه و متفاوتی تشکیل و با دکوراسیون منحصربفرد و جذابی تزئین شده است.

دلایل بازدید از موزه فضانوردی

سفری به تاریخ فضانوردی روسیه

بازدید از موزه فضانوردی روسیه شما را با کاوشگران فضایی به سفری درون تاریخ فضانوردی روسیه خواهد برد و چگونگی تکامل تجهیزات فضایی را بر شما آشکار خواهد ساخت.

در این موزه تکه های بازمانده از تجهیزات فضایی مختلفی نظیر نخستین ماهواره مصنوعی اسپاتنیک، اولین موتور راکت شوروی و ماه پیمای لونوخود را خواهید یافت و از نزدیک کپسول فضایی یوری گاگارین را نظاره گر خواهید شد. در واقع طیف وسیعی از اشیاء و اجسام مرتبط به فضا نظیر لباس های مخصوص فضانوردان روسی در کاوش های فضایی، اجرام آسمانی، کلکسیون وسیعی از پوسترهای تبلیغاتی فتح فضا در دوران شوروی، مدل بازسازی شده کاوشگران فضایی و حتی پیکره تاکسی درمی شده نخستین سگ فضانورد در این مکان گردهم آمده اند.

آشنایی با میدان سرخ مسکو، قلب تپنده پایتخت روسیه

چگونه به موزه فضانوردی روسیه برویم؟

از مزایای موزه فضانوردی روسیه، موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب آن است. ایستگاه اتوبوس وی.دی.ان.کی.اچ (VDNKh) تنها 200 متر با این موزه فاصله دارد. حتی چنانچه دوست داشته باشید با متروی مسکو به این مکان سفر کنید، ایستگاه متروی ویستاووچنی تسنتر (Vystavochnyy tsentr) درست در روبروی این مکان و در فاصله 150 متری از آن قرار گرفته است.

چگونه به موزه فضانوردی روسیه برویم؟

هزینه و زمان پیشنهادی بازدید از موزه فضانوردی روسیه چقدر است؟

بی تردید بازدید از چنین مکان جذاب و منحصربفردی مستلزم پرداخت هزینه ورودی است. اما این هزینه چندان گزاف نیست و در برابر تجربه لذت بخش و بیادماندنی که از بازدید از داخل آن کسب خواهید کرد، بسیار ناچیز است. این موزه از بخش های فراوانی تشکیل شده است و اگر قرار باشد از کلیه بخش های آن بازدید کنید، دست کم باید مدت زمانی حدود 4 ساعت را صرف تماشای دیدنی های بی شمار آن کنید.

بازدید از موزه فضانوردی روسیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *