برج ساعت تفلیس

برج ساعت تفلیس، سازه ای جالب و زیبا است. آنقدر جالب و البته کمی عجیب که معمولاً توجه همه بازدیدکنندگان را به خود جلب می کند و آن ها را برای دقایقی به تماشای خود می نشاند. طراحی و شکل و شمایل نامتعارف این برج در نگاه اول شما را متعجب و سپس مجذوب خود […]

برج ساعت تفلیس

برج ساعت تفلیس، سازه ای جالب و زیبا است. آنقدر جالب و البته کمی عجیب که معمولاً توجه همه بازدیدکنندگان را به خود جلب می کند و آن ها را برای دقایقی به تماشای خود می نشاند. طراحی و شکل و شمایل نامتعارف این برج در نگاه اول شما را متعجب و سپس مجذوب خود می‌کند. سبک خاص طراحی، باعث شهرت این سازه شده است و سالانه گردشگران زیادی به منظور بازدید از آن به این نقطه سفر می‌کنند.

برج ساعت تفلیس یکی از جاذبه های خاص و متفاوت شهر تفلیس است. به طوری که با نگاه کردن به آن انگار که این برح در حال فروپاشی است و به هر طرف در حال فرو ریختن می باشد و تنها یک ستون آهنی آن را نگه داشته است که به نظر می آید که یک بنای بسیار قدیمی میباشد و از شدت فرسودگی به این شکل در آمده اما در حقیقت این برج یک برج جدید الساخت می باشد و قدمت زیادی ندارد. سبک معماری مدرن آن اینگونه طراحی شده است که به ساختمان تئاتر عروسکی و عروسک گردان نامدار رزو گادریادزه وصل می باشد.

برج ساعت تفلیس

طراح و سازنده برج ساعت تفلیس

اگر با نمایش‌های عروسکی گرجستان آشنا باشید حتماً نام استاد ریزو گابریادزه به گوشتان خورده است. او استاد نمایش‌های عروسکی و فیلمنامه نویس و البته سازنده برج ساعت تفلیس است. این سازه هیجان‌انگیز تماماً از کاشی‌های دست‌ساز ریزو گابریادزه ساخته شده است و طرحی منحصر به فرد دارد.

طرح کلی آن طوری است که گویی از روی هم قرار گرفتن چند شی‌ء ساخته شده است و این اشیا کمی بر روی هم سر خورده و کج شده‌اند اما در نهایت در تعادل هستند. ریزو گابریادزه طرح این برج را از بناهایی که بر اثر زلزله ویران شده‌اند الهام گرفته است. انگار هر لحظه در حال فرو ریختن است و تنها تیرچه‌ای آهنی آن را سرپا نگه داشته است. در نهایت، شکل منحصر به فرد این بنا باعث شده تا بازدیدکنندگان زیادی برای تماشای آن در مقابلش صف بکشند.

با تور گرجستان سقر 366 سفری خوش و به یادماندنی را تجربه کنید 

قسمت‌های مختلف برج ساعت تفلیس

سبک طراحی برج به نوعی است که به نظر می‌آید قسمت‌های مختلف آن بر هم کلاژ شده‌اند. سنگ ها و کاشی‌ها به سبکی تلفیقی با هم هماهنگ شده اند. در نیمه بالایی سازه، ساعتی با اعداد رومی و عقربه‌های بزرگ طلایی قرار گرفته است که زمان را نمایش می‌دهد.

هر روز در ساعات مشخصی فرشته‌ای از اتاقک بالای برج بیرون می‌آید و بر یک صفحه‌ ضربه می‌زند که باعث ایجاد صدایی جالب می‌شود. چیزی شبیه به ساعت‌های کوکو اما در ابعادی بسیار بزرگتر. این مهمترین قسمت برج است که همه بازدیدکنندگان منتظر تماشای آن هستند.
علاوه بر این، هر روز در ساعت 12 ظهر و همچنین 7 بعد از ظهر، موزیکی با نام چرخه زندگی از این ساعت پخش می شود. در همین حال، تصویری از مراحل مختلف زندگی نمایش داده می‌شود که در نوع خود جالب و بسیار مورد استقبال بازدیدکنندگان است.

رو به روی برج، نیمکت‌هایی قرار گرفته که می‌‌توانید روی آن‌ها بنشینید و برج ساعت را تماشا کنید. علاوه بر این، می‌توانید عکس‌های زیبای خاطره انگیزی به یادگار ثبت کنید و خاطره خود از این بازدید را جاودانه کنید. از اماکن و جاذبه های گردشگری ای که به این برج ساعت نزدیک می باشند عبارتند از موزه مدرن، موزه پیویت و آنچیسخاتی باسیلیکا کمتر از یک کیلومتر فاصله دارد به علاوه در نزدیکی این برج رستوران و کافه های زیادی وجود دارد و می توان بعد از بازدید از این برج استراحت کوچکی در یکی از این کافه ها و رستوران ها داشته باشید.

برج ساعت تفلیس

در این مقاله به معرقی برج ساعت تفلیس پرداختیم تا در سفر خود با تور گرجستان از این برج بازدید نمایید. جهت اطلاع از شرایط تور و رزرو آن با مشاوران ما در سفر 366 در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *