قطار کابلی تفلیس

قطار کابلی تفلیس (فونیکولار) در شهرتفلیس گرجستان، حدود 500 متر طول دارد و در سال 1905 تاسیس شد. این قطار سه ایستگاه دارد؛ پایین‌ترین ایستگاه در خیابان چانکادزه، ایستگاه بعدی متاتسمیندا پانتئون و آخرین آن‌ها متاتسمیندا در بالای کوه است. ایستگاه اصلی این راه آهن چشم اندازی جذاب به تفلیس را ارائه می دهد. ظرفیت […]

قطار کابلی تفلیس

قطار کابلی تفلیس (فونیکولار) در شهرتفلیس گرجستان، حدود 500 متر طول دارد و در سال 1905 تاسیس شد. این قطار سه ایستگاه دارد؛ پایین‌ترین ایستگاه در خیابان چانکادزه، ایستگاه بعدی متاتسمیندا پانتئون و آخرین آن‌ها متاتسمیندا در بالای کوه است. ایستگاه اصلی این راه آهن چشم اندازی جذاب به تفلیس را ارائه می دهد. ظرفیت قطار کابلی تفلیس (فیونیکولار) 40 نفر است و تمام سفر از پایین‌ترین تا بالاترین ایستگاه، کمتر از 10 دقیقه طول می‌کشد.

گرچه ابتدا ساخت این راه آهن با بیم و هراس مواجه بود و پروژه حمل و نقل در کوه های شیب دار تا حدودی متزلزل تلقی می شد اما خوشبختانه این پروژه با رعایت اصول ایمنی و اعتماد کامل تکمیل شد و راه آهن در بالای فلات و پارک مِتاتسمیندا افتتاح گردید. مسافران از طریق واگن های این وسیله نظاره گر چشم اندازی خیره کننده خواهند بود.
با سوار شدن به این قطار کابلی به مجتمع فونیکلر که شامل یک رستوران گرجستانی در بالای متاسمیندا دسترسی پیدا خواهید کرد، رستورانی شیک با ارائه غذاهای محلی و عکس های تاریخی.

قطار کابلی تفلیس

تاریخچه قطار کابلی تفلیس (فونیکولار)

اولین قطار کابلی جهان در سال 1515 در زالتسبورگ اتریش ساخته شد که ریل‌های آن از جنس چوب ساخته شده بود و با کمک نیروی انسانی یا حیوانی این قطار به حرکت در می‌آمد. در بیشتر کشور‌های قرن 18 میلادی قطار کابلی به چشم می‌خورد و در سال 1879 در سوئیس اولین قطار کابلی دو ریلی ساخته شد.

در حال حاضر چهار قطار کابلی در دنیا در حال کار کردن هستند که یکی از این قطار کابلی در تفلیس محسوب می‌شود. ناگفته نماند که امروزه این قطار‌ها مانند قدیم نیستند که با کمک نیرو‌های انسانی و حیوانی به حرکت در بیایند، در واقع قطار کابلی مانند آسانسور‌های مایل است.

رزرو آنلاین تور گرجستان با بهترین نرخ در سفر 366

دسترسی قطار کابلی تفلیس (فونیکولار)

قطار کابلی در مرکز شهر تفلیس واقع شده و شما می‌توانید با استفاده از این قطار به بام تفلیس و پارک متاتسمیندا دسترسی پیدا کنید. هزینه قطار کابلی چه برای مردم محلی و چه برای گردشگران بسیار مناسب بوده و مشکلی ایجاد نمی‌کند.

اگر قصد استفاده از این قطار را دارید باید به ایستگاه اول قطار کابلی بروید. برای رفتن به اولین ایستگاه این راه آهن صخره‌ای به پایین کوه متاتسمیندا بروید و پس از پیاده‌روی کوتاهی به ایستگاه اول قطار کابلی خواهید رسید.

فونیکولار تفلیس

در این مقاله به معرفی قطار کابلی تفلیس پرداختیم تا در سفر خود با تور گرجستان حتما سوار این قطار شوید. جهت اطلاع از شرایط تور گرجستان و رزرو آن با مشاوران ما در سفر 366 در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *