پل صلح تفلیس

پل صلح تفلیس(Bridge of Peace) ، یکی از جدیدترین و مدرن ترین سازه های تفلیس، پایتخت گرجستان است که در سال های اخیر با استقبال بی نظیر گردشگران تور گرجستان، روبرو شده و یکی از نمادهای مهم و اصلی شهر به حساب می آید. گرجستان با پیشرفت هایی که در چند سال اخیر داشته و […]

پل صلح تفلیس

پل صلح تفلیس(Bridge of Peace) ، یکی از جدیدترین و مدرن ترین سازه های تفلیس، پایتخت گرجستان است که در سال های اخیر با استقبال بی نظیر گردشگران تور گرجستان، روبرو شده و یکی از نمادهای مهم و اصلی شهر به حساب می آید. گرجستان با پیشرفت هایی که در چند سال اخیر داشته و به احتمال بسیار قوی در آینده نیز خواهد داشت، به یکی از مقاصد محبوب گردشگری در جهان و به خصوص برای ایرانیان تبدیل شده است.

پل صلح تفلیس

 

پل صلح از معروف ترین جاذبه های تفلیس

پل صلح در تفلیس، پایتخت گرجستان پلی کمانی شکل و مخصوص پیاده روی است و یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری شهر به شمار می رود.
این پل بر فراز رودخانه کورا کشیده شده و منطقه شهر قدیمی تفلیس را به پارک رایک وصل می کند. پل صلح در سال 2010 به دستور شهرداری تفلیس درست شد و از آن زمان تا الان تبدیل به یکی از پربازدیدترین جاذبه های شهر شده است و شیشه و فولاد در ساخت و طراحی آن به کار رفته است.

این شیشه ها و فولادهای آبی رنگ به روی رودخانه آبی بسیار زیبا و چشمگیر هستند و امکان ندارد عاشق این پل زیبا نشوید. پل صلح، مسیر پارک ریکه و خیابان اریکل دوم را به یکدیگر متصل کرده است.

مسافران می توانند به روی پل صلح بروند، عکس های یادگاری و سراسرنما (پانورامیک) زیبایی بگیرند و از طریق پل در یک طرف در مسیر پارک ها قدم بزنند و در طرف دیگر در کافه های تفلیس به استراحت بپردازند یا از بازارهایش خرید کنند. پل صلح دقیقا از 90 دقیقه قبل از غروب تا 90 دقیقه بعد از طلوع خورشید توسط رشته های متعدد ال ای دی (LED) نور افشانی می شود و در تاریکی همچون نگینی باشکوه در شهر می درخشد.

این سیستم نورپردازی 4 حالت مختلف دارد و به نوبت پشت سر هم پل را روشن کرده و فضای جذاب و شگفت انگیزی می آفرینند. گاه ال ای دی ها به صورت موج گونه نورافشانی می کنند و همراه با موج های رودخانه به رقص می‌پردازند .

پل صلح از معروف ترین جاذبه های تفلیس

تاریخچه پل صلح تفلیس

پل صلح با طول 150 متر و با معماری مدرن و امروزی اش دو طرف شهر تفلیس را به یکدیگر مرتبط کرده است. پل صلح در سال 2010 با طراحی معمار معروف Michele De Lucchi افتتاح گردید. با ساخته شدن این پل، تفلیس حال و هوای مدرنیته به خود گرفت و از آن جو نوستالژیک و تاریخی تا حدودی فاصله گرفت.

«مارتیناود»، طراح نورهای پل صلح جلوه نورها را «زندگی و صلح میان مردم» توصیف می کند. او با بررسی پیام های مورس و بررسی شکل شمیکال جدول مندلیف و فرم بدن انسان این نورافشانی ها را به شکل معنادار و زیبا طراحی کرده و موفق شد در سال 2012 نام پل صلح را میان 13 سازه و مکان برتر دنیا قرار دهد.

هدف از ساخت پل صلح، پیوند بخش قدیمی تفلیس با بخش جدید آن بود و به نوعی به “سرود صلح و زندگی” بین مردم مشهور شده است. پل صلح در هر زمان از روز، به خصوص به هنگام غروب و طلوع خورشید بسیار تماشایی است و بهترین فرصت برای گرفتن عکس های زیبا، هنری و یادگاری است. همچنین، از روی پل صلح تفلیس بسیاری از جاذبه های دیگر چون قلعه ناریکالا، کلیسای متخی، مجسمه واختانگ، کاخ ریاست جمهوری و پل باراتاشویلی دیده می شوند.

معمار معروف ایتالیایی به قدری ماهرانه پل صلح را طراحی کرده است که در صورت دقت به اطراف، هماهنگی و شباهت معماری خاص و جالبی را میان پل و بناهای اطراف مشاهده خواهید کرد.

هنگامی که به روی پل صلح می ایستید، در یک طرف چرخ و فلک، در یک طرف مجسمه کارتلیس ددا و در طرفی دیگر کلیسای جامع سامبا را خواهید دید. یک سوی پل به بازار قدیمی تفلیس و سوی دیگرش به پل فواره های آب و مجمسه پیانو می رسد. هر شب رقص آب این فواره ها همراه با پخش موسیقی کلاسیک برگزار می شود که بسیار تماشایی است.

تاریخچه پل صلح تفلیس

معماری پل صلح تفلیس

از آن جایی که پل صلح تفلیس، ظاهر مدرن و امروزی دارد، پارادوکس جذابی در شهر تفلیس ایجاد کرده است. زیرا که معماری خانه های اطراف پل همه قدیمی هستند و وجود پل صلح ترکیب خارق العاده ای در بافت شهر ایجاد کرده است.

معمار معروف ایتالیایی پل صلح تفلیس را به اشکال مختلف و عجیب هندسی طراحی کرده و ذوق هنری و ذکاوت در آن می درخشد. ساخت پل صلح علاوه بر مرتبط کردن دو بخش قدیمی و جدید شهر تفلیس از روی رودخانه کورا، یک جاذبه گردشگری محبوب و پرطرفدار نیز به وجود آورد. به طوری که اگر در سفر به تفلیس به روی پل صلح بروید، با تعداد زیادی گردشگر از کشورهای مختلف جهان روبرو خواهید شد که روی پل مشغول عکاسی هستند.

سفر 366 معتبرترین سامانه رزرو تورهای داخلی و خارجی با بهترین قیمت

جاذبه های نزدیک پل صلح تفلیس

پل صلح تفلیس نزدیک مرکز شهر است و به بسیاری از جاذبه های تفلیس دسترسی سریع و آسان دارد. شما می توانید با پای پیاده از بسیاری از جاذبه های اطراف پل صلح بازدید کنید. فاصله پل صلح تفلیس از:

  • میدان آزادی: 1.6 کیلومتر
  • قلعه ناریکالا: 1.9 کیلومتر
  • کلیسای سیونی تفلیس: 2.1 کیلومتر
  • باغ گیاه شناسی تفلیس: 2.2 کیلومتر
  • تئاتر روستاولی: 2.2 کیلومتر
  • تئاتر اپرا ملی گرجستان: 2.4 کیلومتر
  • کلیسای جامع تثلیث: 3.1 کیلومتر

جاذبه های نزدیک پل صلح تفلیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *